Samochodem za granicę

Wyjeżdżając za granicę samochodem, warto wcześniej sprawdzić informacje o przepisach panujących w danym kraju. W niektórych krajach przepisy potrafią bardzo różnić się od tych na polskich drogach, dlatego przygotowaliśmy kilkanaście artykułów dotyczących przepisów drogowych w poszczególnych państwach. Lista ta obejmuje już 12 państw i cały czas się powiększa. W artykułach zawarliśmy informacje o opłatach drogowych, mandatach, przepisach i wskazówki na co warto uważać poruszając się po danym kraju.

W niektórych państwach, takich jak Ukraina, aby legalnie poruszać się samochodem potrzebne jest dodatkowe ubezpieczenie – zielona karta. W niektórych krajach, jeśli poruszamy się pożyczonym samochodem, konieczne będzie również upoważnienie od właściciela – bez niego możemy mieć problemy np. na granicach. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz właśnie tu. Ponadto przygotowaliśmy osobne artykuły dotyczące winiet we wszystkich europejskich krajach, które stosują ten system opłat.

W ciągu ostatnich kilku lat odwiedziliśmy samochodem ponad 30 krajów, większość z nich kilka lub kilkanaście razy. Artykuły napisane są na podstawie naszych własnych doświadczeń i przepisów obowiązujących w poszczególnych krajach.

Ogólne artykuły:

upoważnienie do wyjazdu pożyczonym samochodem za granicę zielona karta 

Samochodem po Europie:

samochodem na Słowację samochodem do Czechsamochodem na Węgry samochodem na Ukrainęsamochodem na Litwę samochodem do Norwegiisamochodem do Rumunii samochodem do Grecji samochodem do Chorwacji samochodem do Bułgarii samochodem do Albanii samochodem do Bośni i Hercegowiny

Winiety w Europie:

winiety w Czechach winiety w austrii winiety Słowacja winieta Szwajcaria winiety na Węgrzech winiety w bułgarii winiety Rumunia winieta słowenia