Gibraltar 2015

załącznik1logo

Nazwa: Road Trip No.1 South-West Europe

Odwiedzone kraje (10): Czechy, Austria, Włochy, Francja, Monako, Andora, Hiszpania, Wielka Brytania (Gibraltar), Portugalia, Niemcy

Start: 26 lipca 2015

Koniec: 21 sierpnia 2015

Dystans: 10 000 km

Liczba osób: 6

załącznik2mapa

Podczas naszej pierwszej wyprawy mieliśmy ambitny plan odwiedzenia 12 krajów w ciągu nieco ponad miesiąca. Przygotowania do wyprawy rozpoczęliśmy około 3 miesięcy przed wyjazdem. Wyprawa była dla nas z jednej strony spełnieniem marzeń, z drugiej zaś ogromnym wyzwaniem. Początkowo trasa miała wyglądać nieco inaczej i obejmować jeszcze Szwajcarię i Liechtenstein, ze względu na to że w Hiszpanii spędziliśmy trochę więcej czasu oraz przejechaliśmy więcej kilometrów a w drodze powrotnej we Francji pojawiły się małe problemy techniczne z rozrusznikiem postanowiliśmy ostatecznie ominąć te dwa kraje i wrócić trochę szybciej do Polski.

Podczas wyprawy przeżyliśmy wiele ciekawych przygód i często niespodziewanych przygód, spaliśmy nad samym oceanem w parku krajobrazowym w Portugalii, gasiliśmy pożar w okolicach Sewilli w Hiszpanii, na Gibraltarze małpa pogryzła jedną z uczestniczek naszej wyprawy, ponadto zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc które znaliśmy dotychczas tylko z przewodników, internetu czy telewizji. Spotkaliśmy się również z dużą gościnnością i przyjaznym nastawieniem wśród poznanych ludzi. Pod koniec naszej wizyty w Hiszpanii nasza ekipa powiększyła się na ostatnie kilka dni o jeszcze jednego członka – Patryka, który wracał stopem z trzytygodniowej samotnej wyprawy w Pireneje w którą wyruszył dokładnie wtedy kiedy rozpoczął się nasz Road Trip czyli 26 lipca.

Uczestnicy:

Koordynatorzy wyprawy z Polski:

Wpisy związane z wyprawą:

Honorowy Patronat:

staszow 250 px

Partnerzy:

vifon 250 pix

viperprint

Patroni medialni:

tyna1Po Prostu 250 pxmeritum 250 pixtvswietokrzyskaechologo itvgazeta