O nas

Cześć, tu Kasia i Wojtek. Jesteśmy twórcami projektu RoadTripBus oraz bloga, którego właśnie czytasz. Skoro wszedłeś na tę podstronę pewnie chciałbyś dowiedzieć się o nas czegoś więcej.

Poznaliśmy się na początku 2014 roku, na konferencji naukowej dla studentów i doktorantów, której organizatorem był Wojtek. Po kilku miesiącach staliśmy się parą. Jak się okazało chęć zwiedzenia świata była naszą wspólną cechą, zaczęliśmy więc snuć plany z tym związane.

Od zawsze chcieliśmy podróżować, nie robiliśmy tego jednak. Do odbywania dalekich podróży brakowało nam kompanów, odwagi i (jak nam się wtedy wydawało), odpowiednich funduszy. Wojtek pierwsze próby kupna starego samochodu i zwiedzenia nim Europy podejmował już w 2010 roku. Próbował do szalonego, jak się wtedy wydawało pomysłu, namówić kolegów, którzy byli jednak dość sceptyczni i nie wierzyli w jego powodzenie. Znajomi Kasi nawet przejawiali pewne zainteresowanie odnośnie jej pomysłów na dalsze podróże, ostatecznie jednak zawsze kończyło się wyjazdem na mazury.

W maju 2015 roku kupiliśmy Volkswagena T4 z silnikiem 2.4D, który stał się naszym domem na kółkach i głównym środkiem transportu podczas podróży. W samochodzie zakupionym w komisie początkowo więcej rzeczy nie działało, niż działało. Ostatecznie jednak udało nam się ogarnąć sprawy techniczne, a bus zmienił się również wizualnie. Więcej na temat przygotowań busa przeczytać możecie w zakładce O projekcie.

Pod koniec lipca 2015 ruszyliśmy w prawie 30 dniową podróż na Gibraltar. Podczas wyprawy mieliśmy drobne problemy techniczne, ale udało nam się wrócić do Polski na kołach. Od tego czasu podróże stały się naszą pasją. W 2016 roku zorganizowaliśmy 27 dniowy trip na Koło Podbiegunowe poprzedzony kilkoma innymi mniejszymi wypadami (Ukraina, Turcja, Węgry).

trondheimZaczęliśmy też intensywnie prowadzić bloga, gdzie staramy się przekazywać Wam przydatne i interesujące treści oraz motywować do podróży. Staramy się, aby każdy artykuł stanowił wartościową treść dla czytelnika. Często inspiracją do napisania jakiegoś artykułu są rzeczy, których sami nie mogliśmy przed podróżą do danego miejsca znaleźć w Internecie. Oprócz bloga prowadzimy również prezentacje podróżnicze, na których próbujemy pokazywać, że podróże mogą być wielką przygodą, nie są one tak straszne i trudne jak mogło by się wydawać, ani nie potrzeba na nie góry pieniędzy. Wierzymy, że jeżeli tylko bardzo się czegoś chce, to wszystko się da.

Mamy nadzieję, że Wy, czytelnicy znajdziecie na naszym blogu to, czego szukacie i będziecie do nas zaglądać częściej. Mamy nadzieję, że dzięki naszej działalności zainspirujemy inne osoby do spełniania swoich marzeń, czego życzymy wam wszystkim! 🙂

Kasia i Wojtek