Ceny na Świecie

ceny na świecieNa koszt każdego wyjazdu składa się wiele czynników, takich jak koszty transportu, noclegu, biletów wstępu czy jedzenia i produktów spożywczych w miejscu, do którego jedziemy. Pieniądze i ceny w danym kraju bez wątpienia często wpływają na decyzję o odwiedzeniu go. Przed każdą podróżą warto zapoznać się z cenami w państwie, do którego się udajemy. Może nam to pomóc ograniczyć koszty i odpowiednio zaplanować budżet.

W serii Ceny na Świecie przedstawiamy ceny w krajach, które odwiedziliśmy podając jak najbardziej dokładne informacje. Obok waluty lokalnej podajemy jednocześnie przeliczenie cen na złotówki po uwzględnieniu kursu, który uzyskaliśmy w kantorze. W każdym artykule podane są sklepy, z których pochodzą ceny oraz data, kiedy sprawdzaliśmy ceny. Podczas ponownych podróży do odwiedzonych krajów, staramy się aktualizować artykuły.

W artykułach podajemy ceny produktów spożywczych, słodyczy, alkoholu, paliwa oraz jedzenia na mieście. W większości artykułów, w ramach ciekawostki umieszczamy również ceny najpopularniejszych produktów z fast-foodów McDonald’s. Wybór tego fast-foodu podyktowany został tym, że jest on dostępny niemal na całym świecie, a oferowane przez niego produkty w większości krajów są bardzo podobne.

Ceny w poszczególnych krajach:

Obecnie w ramach serii Ceny na Świecie opublikowaliśmy 10 artykułów dotyczących krajów europejskich oraz jeden artykuł dotyczący Brazylii. Brazylia to jedyny kraj, którego jeszcze nie odwiedziliśmy. Artykuł powstał dzięki naszemu znajomemu, który mieszka w tym kraju i jest jego wielkim miłośnikiem.