Art Hostel we Lwowie odwiedziliśmy podczas naszego tygodniowego pobytu w tym mieście w marcu 2018 roku. W hostelu spędziliśmy jedną noc, w pokoju dwuosobowym ze wspólną łazienką. Do wyboru tego obiektu skłoniła nas głównie niska cena i świetna lokalizacja. Dziś przedstawiamy Wam recenzję, która pomoże Wam podjąć decyzję czy warto wynająć w nim pokój. Zachęcamy Was też do zapoznania się z naszym artykułem Noclegi we Lwowie, w którym opisaliśmy więcej hoteli i hosteli.
Nazwa: Art Hostel Lwów
Miejscowość: Lwów
Dokładny adres: Rynek 3, Lwów
Typ pokoju: dwuosobowy z widokiem na miasto i wspólną łazienką
Ceny:
łóżko w pokoju wieloosobowym (4-, 6- lub 10- osobowym) 165-200 hrywien, ok. 21-26 zł
pokój dwuosobowy z widokiem na miasto i wspólną łazienką 500 hrywien, ok. 65 zł
pokój dwuosobowy ze wspólną łazienką 400-500 hrywien, ok. 52-65 zł
Data pobytu: marzec 2018
Pokój dwuosobowy
Hostel dysponuje pokojami wieloosobowymi oraz dwoma pokojami dwuosobowymi ze wspólną łazienką. My zdecydowaliśmy się na mniejszy pokój dwuosobowy, którego okno wychodzi na Rynek. Pokój na zdjęciach nieco różnił się od większości pokoi w hostelu – wydawał się trochę tajemniczy, ale również bardzo klimatyczny.
Pokój znajduje się na pierwszym piętrze tuż pod recepcją. Aby się do niego dostać, należy przejść przez pokój wieloosobowy, w którym w trakcie naszego pobytu nie było nikogo. Pokoje dzielą ze sobą wspólną łazienkę oraz kącik kuchenny.
Sam pokój ma około 12 metrów kwadratowych (wymiar 6 na 2 metry). Na jego wyposażeniu znajdują się podwójne łóżko o wymiarach 160×200 centymetrów, dwa drewniane krzesła, wiklinowy stolik oraz kosz. W pokoju jest dwustrefowe oświetlenie, dwa gniazdka elektryczne oraz kaloryfer znajdujący się obok łóżka. Gniazdka elektryczne umieszczone są bliżej okna i stolika, przez co nie można korzystać z podłączonego do sieci komputera lub telefonu będąc na łóżku.
Łóżko było dość wygodne, nie mamy też zastrzeżeń co do pościeli (dwie poduszki i jedna duża kołdra). Dla gości przygotowane zostały również dwa ręczniki.
Po drugiej stronie pokoju znajduje się okrągłe okno, z którego mamy widok na północną część rynku. Doskonale widać stąd mieszczącą się vis-a-vis Kamienicę Zipperów, gdzie obecnie znajduje się jeden z polecanych przez nas najlepszych barów Lwowa Teatr Piwa Prawda.
Na podłodze pokoju znajduje się parkiet, ściany oraz sufit wykonane są z cegieł i płyt kartonowo-gipsowych. Wystrój pokoju na pewno jest dość specyficzny i nie każdemu przypadnie do gustu – w naszym przypadku wybraliśmy ten pokój w dużej mierze przez jego ciekawy wygląd, przypominający trochę średniowieczną komnatę. Pokój jest dość niski, dlatego nie polecamy go osobom mającym powyżej 185 centymetrów wzrostu.
Według nas, gdyby w pokoju znajdowały się jeszcze dwa gniazdka gdzieś w okolicach łóżka, z pewnością zwiększyłoby to komfort przebywania w nim. Obok łóżka przydałby się przynajmniej jeden mały stolik nocny lub szafka, a w samym pokoju wieszak, na którym możnaby podwiesić ubrania.
Łazienka
Pokój współdzieli łazienkę z sąsiednim, przechodnim pokojem z 4 łóżkami dwuosobowymi. W łazience znajduje się WC oraz prysznic. W łazience znajdował się szary papier toaletowy, była również ciepła woda, która dostarczana jest ze znajdującego się obok boilera. Boiler nie jest największy, więc przy maksymalnym obłożeniu, gdyby wszyscy zapragnęli wziąć prysznic po sobie, dla tych ostatnich mogłoby braknąć wody. W naszym przypadku nie było z tym problemów. Łazienka jest dość czysta, chociaż widać, że ma już swoje lata.
Kącik kuchenny
W korytarzu znajduje się kącik kuchenny, gdzie znajdziemy czajnik elektryczny, kubki i szklanki, kilka talerzy, sztućce, kawę, herbatę oraz cukier. Obok kącika kuchennego znajduje się zlew z lustrem. Jest tam też żelazko oraz suszarka do włosów.
Kącik kuchenny pozwala na zrobienie kanapek czy przygotowanie gorących napojów. Jeśli jednak chcielibyśmy ugotować jakiś bardziej skomplikowany posiłek, możemy skorzystać ze znajdującej się piętro wyżej, na recepcji, kuchni. Znajdziemy tam więcej naczyń, noże, sztućce oraz przede wszystkim kuchenkę gazową oraz mikrofalówkę. Pani na recepcji poinstruowała nas również, że w kuchni koło recepcji znajduje się więcej kawy i herbaty, z której również można korzystać.
Internet
Słaby Internet jest bolączką wielu lwowskich hosteli. W hostelu dostępne jest wi-fi, które działa po wpisaniu hasła. Zasięg wi-fi w naszym pokoju nie był najlepszy (zazwyczaj 1/5 kresek), mimo wszystko połączenie było dość stabilne i go nie zrywało. Niestety prędkość pobierania podczas kilku testów wahała się w przedziale 0,20 – 1,21 mbps, co w dzisiejszych czasach jest prędkością bardzo niską, prędkość wysyłania cały czas kształtowała się w granicach 0,15-0,20 mbps. Było to zapewne spowodowane tym, że router znajduje się na recepcji, od której oddzielały nas dość grube ściany.
Podczas większości czasu pobytu w hostelu, korzystałem głównie z komórkowej transmisji danych, o której możecie przeczytać więcej w artykule Telefon i Internet na Ukrainie. Zasięg mojego telefonu w każdej części pokoju był bardzo dobry.
Dodatkowe udogodnienia
Bezpłatne:
- wi-fi
- bezpłatna kawa i herbata,
- żelazko, suszarka do włosów.
W hostelu pojawiliśmy się około godziny 11:00, nasz pokój został przygotowany już na godzinę 12:00, mimo iż check-in dostępny jest od godziny 14:00. Hostel pozwala na stosunkowo późne wykwaterowanie (11:00). Obsługa jest przyjazna, a część pracowników mówi w języku polskim.
Art Hostel Lwów – Lokalizacja
Wyśmienita lokalizacja – tak można w dwóch słowach określić położenie Art Hostelu we Lwowie. Hostel położony jest pomiędzy jednymi z kilku najpiękniejszych kamienic na samym Rynku, a z okna widoczna jest jego północna pierzeja. Z tego miejsca jest blisko wszędzie – do muzeów, barów, restauracji czy na przystanek tramwajowy. Rynek znajduje się też w centrum proponowanej przez nas trasy zwiedzania Lwowa.
Oddalenie Art Hostel Lwów od ważnych obiektów w okolicy:
- Restauracje, bary, kawiarnie – od 20 metrów
- Kantor – 90 metrów
- Przystanek tramwajowy – 130 metrów
- Kopalnia Kawy – 90 metrów
- Ratusz – 25 metrów
- Sklep spożywczy – 170 metrów
- Katedra Ormiańska – 270 metrów
- Prospekt Swobody – 340 metrów
- Opera – 550 metrów
- Strzeżony parking – 900 metrów
- Cmentarz Łyczakowski – 2 km pieszo lub 130 metrów pieszo i 15 minut tramwajem
Tak dobra lokalizacja ma jeden minus, jeśli wybierzemy się do Lwowa samochodem nie będziemy mogli podjechać pod sam hostel. Samochód trzeba będzie zaparkować na jednej z pobliskich ulic lub pobliskim strzeżonym parkingu.
Ogólne wrażenia
Pokój, który wybraliśmy jest utrzymany w dość niestandardowym stylu, który nie każdemu może się podobać – nas przekonała właśnie jego wyjątkowość. Jesteśmy bardzo zadowoleni z lokalizacji, bardzo korzystnej ceny oraz dobrej, jak na ten standard i cenę, czystości. Mimo tego, że kilka rzeczy (więcej gniazdek w pokoju, dodatkowe wieszaki) mogłoby zostać poprawione, to z pobytu w Art Hostel Lwów jesteśmy bardzo zadowoleni i będziemy go miło wspominać. W przyszłości z pewnością chętnie wrócilibyśmy do tego obiektu.