Nocleg we Lwowie – jak i gdzie szukać+ parkingi w centrum

noclegi we LwowieLwów jest coraz częściej odwiedzany przez Polaków. Często dostajemy więc w mailach i wiadomościach pytania od osób pytających o nocleg we Lwowie. Gdzie znaleźć, jak go zarezerwować, jakie są przeciętne ceny, jakie lokalizacje są najlepsze oraz co zrobić jeśli wybieramy się do Lwowa samochodem (tutaj więcej informacji dla podróżujących na Ukrainę samochodem), a miejsce naszego zakwaterowania nie ma parkingu. Na te oraz inne pytania dotyczące poszukiwań noclegów we Lwowie odpowiemy w tym artykule.

Wybierając się do Lwowa koniecznie zajrzyjcie do naszego artykułu Lwów – informacje dla odwiedzających, gdzie opisaliśmy zwiedzanie oraz szereg innych praktycznych informacji o mieście. Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, chcielibyście polecić jakieś miejsca noclegowe lub znacie inne fajne parkingi w centrum miasta to koniecznie dajcie nam znać w komentarzu, wiadomości na facebooku lub mailu!

Ceny noclegów we Lwowie

Ceny noclegów podobnie jak w przypadku produktów spożywczych, alkoholu, cen w restauracjach, czy usług, o których pisaliśmy w artykule Ceny na Ukrainie są zdecydowanie niższe niż w Polsce. Nie należy popełniać mojego błędu z pierwszej wizyty we Lwowie i nie bać się noclegów za 15 czy 20 zł. Takie noclegi we Lwowie często są bardzo fajne i mają dobry standard w stosunku do ceny. Niektórzy są zwolennikami pójścia na żywioł, ja jednak w przypadku wyjazdów na Ukrainę noclegi rezerwowałem zawsze wcześniej przez portal booking i jeszcze nigdy się nie zawiodłem.

Hostele

Ceny noclegów we Lwowie są oczywiście zróżnicowane. Najtańsze noclegi w wieloosobowych pokojach w hostelach zaczynają się już od 12-15 zł. Za 20 zł powinniśmy znaleźć już bardzo dobry nocleg jak na warunki hostelowe. Dużym atutem tego noclegu jest oczywiście zazwyczaj dobra lokalizacja i bardzo niska cena. Nocowaliśmy w kilku lwowskich hostelach, których wkrótce zamieścimy tu recenzje. Trzykrotnie spaliśmy w hostelu Dream, gdzie noc kosztuje około 23-30 zł w zależności od rodzaju pokoju. Według nas jest to jednak najlepszy hostel we Lwowie, ma też doskonałą lokalizację (50 metrów od Rynku). Innymi wartymi polecenia dobrymi hostelami, są też mający nieco gorszą lokalizację Post Hause Hostel oraz świetnie położony Premium Hostel (200 metrów od Rynku) gdzie noc kosztuje około 21 zł.

Apartamenty

Drugą możliwością noclegu są apartamenty. We Lwowie znajduje się dużo apartamentów i są one zazwyczaj sporo tańsze od hoteli, a standard w nich panujący jest wyższy niż w hostelach. Jeśli podróżujemy większą grupą (od 4 osób w górę) i nie zależy nam na tym, aby ktoś każdego dnia ścielił nasze łóżka i sprzątał w pokoju jak w hotelu to wybór apartamentu będzie na pewno dobrym wyborem. Ceny gorzej ocenianych apartamentów czteroosobowych we Lwowie zaczynają się od 20 zł za noc, za 25-35 zł powinniśmy znaleźć już bardzo dobrze oceniane apartamenty w dobrej lokalizacji. W przypadku apartamentów zazwyczaj jest tak, że im jest on większy i przeznaczony dla większej liczby osób to cena od osoby jest niższa. Dlatego też jeśli jedziemy większą grupą to zazwyczaj płacąc 25 zł za osobę w przypadku apartamentu 6 czy 7 osobowego z dwoma sypialniami i salonem otrzymamy lepszy standard, niż płacąc 30 zł za osobę w apartamencie 4 osobowym.

Hotel Lion Castle Lwów

Nasz RoadTripBus zaparkowany na parkingu przy niewielkim i malowniczym hotelu Lion’s Castle we Lwowie.

Hotele

Najdroższą, ale również najbardziej ekskluzywną formą zakwaterowania są oczywiście hotele. Ceny hoteli, tak jak w przypadku innych noclegów, uzależnione są od standardu oraz lokalizacji. Według mnie nie warto wybierać hoteli na dalekich obrzeżach miasta i polecam raczej zamknąć się w tych znajdujących się do 2-3 kilometrów od Rynku.  Ceny we Lwowskich hotelach ocenianych nieco niżej lub znajdujących się w gorszych lokalizacjach zaczynają się od 25 zł za osobę w przypadku rezerwacji pokoju dwuosobowego. Ceny lepszych (trzygwiazdkowych, z oceną powyżej 8,0) hoteli zaczynają się od około 40 zł za osobę w przypadku hoteli na przedmieściach, w okolicach centrum powinniśmy znaleźć takie hotele już w cenach zaczynających się od 60 zł za osobę. Za 70 zł za osobę nie powinniśmy już mieć raczej najmniejszych problemów ze znalezieniem trzygwiazdkowego hotelu.

Sami raz mieliśmy okazję nocować w trzygwiazdkowym hotelu we Lwowie, był nim Lion’s Castle znajdujący się 2 km pieszo od Rynku. Obecnie z tego co widzę w zależności od terminu jego cena waha się od około 55 zł do 80 zł osoba/dzień, a w cenę wliczone jest śniadanie. Raczej rzadko bywamy w hotelach, więc ciężko nam jest go oceniać – możemy jedynie powiedzieć, że wszystko nam się podobało, pokój był duży, cichy, przestronny, czysty a sam hotel jest bardzo malowniczy, atutem był też parking dla gości hotelowych.

Jaka lokalizacja?

centrum Lwów

Jeśli chcecie znaleźć nocleg w bardzo dobrej lokalizacji to szukajcie go na zaznaczonym obszarze. Oczywiście lokalizacja nawet kilometr dalej również będzie całkiem dobra.

Jeśli naszym celem jest zwiedzanie lub zabawa w barach, pubach i restauracjach to zasada jest prosta – im bliżej Rynku tym lepiej. Najlepsza lokalizacja to według nas tzw. złoty kwadrat, czyli miejsca znajdujące się do 500 metrów w odległości od Lwowskiego ratusza. Ceny w tej okolicy mogą być nieco wyższe, ale dalej bardzo przystępne. Dwukrotnie rezerwowaliśmy na kilka dni siedmioosobowy liczący 80 metrów kwadratowych apartament z trzema sypialniami na ulicy Lesi Ukrainki w cenie około 25 zł/osobę. Taka lokalizacja sprawi, że niemal wszystkie atrakcje będziemy mieć na wyciągnięcie ręki i będziemy mogli przemieszać się między nimi pieszo.

Oczywiście noclegi zlokalizowane nieco dalej również mają całkiem niezłą lokalizację. Radzimy jednak unikać tych, które znajdują się w odległości od Rynku większej niż 2-3 km.

Gdzie szukać noclegu?

Jak już wspominaliśmy wielokrotnie na łamach strony, my jeśli korzystamy z noclegu rezerwujemy go zazwyczaj przez portal booking. Portal jest bardzo łatwy w obsłudze, można tam znaleźć wiele obiektów, a z naszych doświadczeń wynika, że noclegi tam są dużo tańsze, niż w przypadku rezerwacji bezpośredniej. Daje on również możliwość przejrzenia i porównania wielu miejsc oferujących nocleg bez konieczności wchodzenia na dziesiątki różnych stron internetowych. Na portalu tym znajdują się opinie gości, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego miejsca. Wynajmujący starają się więc zazwyczaj, aby goście byli jak najbardziej zadowoleni, bo późniejsza opinia może mieć duży wpływ na innych odwiedzających. Portal ten pozwala też znaleźć dobre okazje, czasem niektóre noclegi w konkretnych terminach są mocno przeceniane, dzięki czemu możemy wykupić je sporo taniej. Tak było np. w Czerniowcach, gdzie za apartament płaciliśmy 24 zł za noc za osobę, a następnie kiedy chcieliśmy przedłużyć nasz pobyt o jedną noc udało nam się go zarezerwować za zawrotną kwotę 17 zł za noc za osobę. Promocja była spowodowana tym, że po naszym planowym wykwaterowaniu apartament pozostawał wolny tylko jedną noc.

Szukając noclegów robię to zazwyczaj tak, że po wpisaniu interesującej mnie daty, liczby osób itd. ustawiam sobie listę według ceny od najniższej sprawdzając lokalizację tych ofert, które mnie zainteresują lub od razu przełączam się na mapę, gdzie sprawdzam ceny miejsc noclegowych w interesującej mnie lokalizacji.

W poszukiwaniu noclegu warto za pewne również sprawdzić inne portale do rezerwacji hoteli takie jak Trivago, czy platformę służącą do wynajmowania mieszkań Aribnb.

Parking we Lwowie

Brak parkingu przy wielu obiektach hotelowych oraz hostelach w centrum może niektórych zniechęcać do wizyty w mieście samochodem. Tak było początkowo również z nami do czasu aż znaleźliśmy strzeżony parking blisko centrum. Jego adres oraz więcej informacji o innych lokalizacjach, gdzie zostawić samochód znajdziecie w artykule Parking we Lwowie.

Parkując we Lwowie należy pamiętać o słynnych złodziejach tablic i lepiej na nocny postój wybrać parking strzeżony. Cały proceder został szerzej opisany we wspomnianym wcześniej artykule.

Komentarze

Komentarzy