Parking we Lwowie

Parking we LwowieLwów to obecnie jeden z najchętniej wybieranych przez polskich turystów kierunków podróży. Miasto posiada nie tylko ciekawą historię oraz szereg interesujących zabytków, ale również mnóstwo interesujących barów i restauracji, które przyciągają do siebie stosunkowo niskimi cenami. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na wizytę we Lwowie własnym samochodem. My sami w ciągu ostatnich kilku lat byliśmy we Lwowie i na Ukrainie samochodem kilkanaście razy – jest to zdecydowanie nasza ulubiona forma transportu. Swoje doświadczenia i wskazówki zamieściliśmy zresztą w artykule Samochodem na Ukrainę, do którego odwiedzin Was zachęcamy. Kiedy wybierzemy się tam samochodem, pojawia się jednak pytanie, gdzie parkować we Lwowie? Czy parking we Lwowie jest płatny oraz czy w mieście nadal działają słynni „złodzieje tablic”? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule!

Jeśli wybierasz się do Lwowa koniecznie zajrzyj do naszych artykułów co kupić na Ukrainie? oraz Lwów – informacje dla odwiedzających. Z pewnością zainteresują Cię też noclegi we Lwowie oraz inne artykuły z kategorii Ukraina.

Parking we Lwowie – gdzie parkować?

Hotele, apartamenty czy inne miejsca noclegowe znajdujące się w samym centrum, nie mają zazwyczaj możliwości pozostawienia przy nich samochodu, a sam dojazd do centrum samochodem jest zazwyczaj trudny, przez wąskie uliczki i dużą ilość zaparkowanych samochodów. W centrum Lwowa obowiązuje też strefa płatnego parkowania. Często zniechęca to zmotoryzowanych podróżnych przed szukaniem noclegów w tej okolicy – tak zresztą było kiedys również z nami. Na szczęście udało nam się znaleźć bardzo dobry parking strzeżony niedaleko Rynku. Korzystamy z tego parkingu już od ponad 3 lat.

Adres: Volodymyra Korolenka 9
Współrzędne: 49.841060, 24.039483
Czynny: Całodobowo
Cena: 60 hrywien (około 7,90 zł / dzień).

Parking ten znajduje się przy zbiegu ulicy Korolenki i  Smolskiego w odległości 850 metrów od Ratusza (w nawigacji można wpisać ulicę Korolenki 9, parking będzie znajdował się po naszej prawej stronie). Jego cena wynosi obecnie 60 hrywien za dzień (około 7,90 zł) i jest to najtańszy strzeżony parking w okolicach centrum, o jakim wiemy. W przeszłości parking był trochę tańszy, ale wzrost cen na Ukrainie oraz wzrost jego popularności spowodował nieznaczne podwyżki. Kiedy trafiliśmy tu pierwszy raz, kosztował 35 hrywien (ok. 4,58 zł) i nie było na nim żadnych samochodów na polskich blachach. Na naszej stronie jest opisany już od ponad 2 lat i wiemy, że wybiera go wielu z Was. Mimo podwyżki, jego cena nadal jest dobra. Parking jest strzeżony całodobowo, aby z niego wyjechać należy okazać dowód rejestracyjny samochodu oraz podać nazwisko lub pokazać dokument, na który został zapisany.

Jeśli znacie jakieś ciekawe, warte polecenia parkingi we Lwowie koniecznie podzielcie się informacją o nich w komentarzach, pisząc do nas wiadomość e-mail lub w wiadomości na Facebooku. Podczas kolejnej wizyty chętnie je sprawdzimy i jeśli będą okej umieścimy w tym artykule.

strefa płatnego parkowania we Lwowie

Czy we Lwowie kradną tablice rejestracyjne?

Wielu z Was słyszało zapewne o procederze kradzieży tablic rejestracyjnych z samochodów na polskich numerach rejestracyjnych. Z informacji jakie posiadamy ten proceder nadal funkcjonuje. Nigdy nie doświadczyliśmy go jednak na własnej skórze, bo zawsze parkujemy na parkingu wspomnianym powyżej.

Tablice rejestracyjne zgodnie z informacjami jakie posiadamy, kradzione są zazwyczaj w nocy, za wycieraczkę wkładana jest karteczka z numerem telefonu pod jaki należy zadzwonić, aby odzyskać tablicę. „Porywacze” za zwrot tablicy żądają od kilkuset do nawet powyżej tysiąca hrywien, co biorąc pod uwagę ukraińskie warunki jest bardzo wysoką kwotą.

Strefa płatnego parkowania we Lwowie

Od 2011 roku w ścisłym centrum Lwowa obowiązuje strefa płatnego parkowania, gdzie godzina postoju kosztuje 15 UAH (ok. 1,96 zł). W niektórych miejscach znajdziemy parkomaty. Dostęp do części ulic zablokowany jest przez bramki, gdzie pobiera się bilet parkingowy i budki strażników, gdzie dokonuje się opłaty.

W centrum jest raczej ciężko zaparkować, stoją tam bowiem samochody mieszkańców, którzy za miesiąc parkowania płacą 600 UAH (ok. 79 zł). My, kiedy korzystaliśmy z parkingu na czas wypakowywania bagaży, nie mogliśmy za niego zapłacić, ponieważ parkomat nie działał. Podczas naszych kilkunastu pobytów nie widzieliśmy też, aby ktoś próbował sprawdzać bilety parkingowe, nie widzieliśmy ich też za szybami żadnych samochodów. Jeśli macie więcej informacji na temat strefy płatnego parkowania koniecznie podzielcie się nimi z nami w komentarzu, przez wiadomość e-mail lub przez wiadomość na Facebooku.
parkomat we lwowie

Komentarze

Komentarzy