Ile kosztuje rejs gondolą w Wenecji?
ile kosztuje rejs gondolą w Wenecji

Wenecja to miasto, które bezapelacyjnie kojarzy się z kanałami oraz pływającymi po nich gondolami. Rejs gondolą przez niektórych uważany jest za snobizm, my jednak nie podzielamy tego zdania. Sami umieściliśmy przepłynięcie się gondolą w Wenecji na naszej podróżniczej liście marzeń i uważamy to przeżycie za niezwykłe. Niestety, rejs gondolą nie należy do najtańszych. Dawniej zdarzały się też sytuacje, że turyści byli naciągani na ogromne kwoty. Dziś te praktyki zostały zwalczone, a cena ustalona jest odgórnie przez miasto. Ile więc obecnie kosztuje? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Jeśli wybierasz się do Wenecji koniecznie zajrzyj do naszych artykułów dotyczących zwiedzania tego miasta takich jak Wenecja zwiedzanie w 1 dzień, Gdzie zjeść w Wenecji? czy 10 miejsc, które trzeba odwiedzić w Wenecji.

Ile kosztuje rejs gondolą?

Ile kosztuje rejs gondolą w Wenecji? Cena ustalona została odgórnie przez miasto. Rejs gondolą kosztuje 80 euro i trwa 30 minut. Jest to cena, którą zapłacimy w każdej firmie gondolierskiej, niezależnie od miejsca, w którym wsiądziemy oraz niezależnie od tego, ile osób będzie płynąć gondolą. Każda gondola ma taki sam wymiar, może pomieścić maksymalnie 6 osób. Cena ta obowiązuje codziennie od 8:00 do 19:00. Po godzinie 19:00 rejs trwa 35 minut i kosztuje 100 euro.

Jeśli wybierasz się do Wenecji i chciałbyś zobaczyć ją z poziomu wody alternatywnym dla gondoli i dużo tańszym rozwiązaniem będzie przepłynięcie się tramwajem wodnym po Wielkim Kanale. Jednodniowy bilet na wszystkie tramwaje wodne kosztuje 20 euro, a więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule komunikacja miejska w Wenecji.

gondola w weneckim kanale

Kiedy najlepiej wybrać się na rejs?

Tu zdania są podzielone. Od piątku do niedzieli w Wenecji jest zakaz ruchu towarowego, jest to teoretycznie najlepszy czas na wycieczkę, musimy liczyć się wtedy jednak z większą ilością innych turystów. Od poniedziałku do czwartku turystów będzie mniej, ale w niektórych miejscach mogą towarzyszyć nam łodzie transportowe. Niezależnie od dnia, na rejs gondolą najlepiej wybrać się jak najwcześniej rano, jeszcze przed godziną 9:00. Przez większość rejsu będziemy wtedy płynąć sami, dzięki czemu odczucia będą lepsze.

gondole w Wenecji
Zagęszczenie gondoli szczególnie w weekend i w godzinach popołudniowych jest szczególnie duże. Jeśli chcemy przepłynąć się gondolą najlepiej zrobić to w godzinach porannych, kiedy w mieście jest jeszcze stosunkowo niewielu turystów.

Jak wygląda trasa gondoli?

gondola w wenecji

Trasa uzależniona jest od miejsca, w którym wsiadamy. Większość gondolierów przepływa fragment po Wielkim Kanale, a następnie wpływa w boczne uliczki. Według nas to właśnie w nich jest najpiękniej, bo panuje tam niesłychany spokój, pozwalający niemal przenieść się w czasie.

Czy warto płynąć gondolą?

Rejs gondolą był jednym z naszych marzeń. Przyjemność ta nie należy do najtańszych, szczególnie jeśli jesteście tylko w dwie osoby. Jest to jednak doświadczenie, którego możemy zaznać tylko w tym jednym miejscu na świecie. Jeśli zawsze chciałeś przepłynąć się gondolą, nie zwracaj uwagi na to, co myślą o tym inni tylko to zrób! Jeśli natomiast rejs jakoś specjalnie Cię nie pociąga, to pewnie znajdziesz lepsze zastosowanie dla tych 80 euro. Pamiętaj, że podróże to kwestia indywidualna i warto robić to, co rzeczywiście się chce robić, a nie to, czego wymagają od nas inni czy pewnego rodzaju presja społeczna (np. pytania w stylu „Jak to byłeś we Włoszech i nie zjadłeś pizzy?”).

Komentarze

Komentarzy