Ile kosztuje weekend we Lwowie?

Ile kosztuje weekend we Lwowie?Lwów to piękne miasto, zdecydowanie warte polecenia przez atmosferę jaka tam panuje i historyczne znaczenie. Lwów jest również ciekawą alternatywą dla tych, którzy szukają pomysłu na ciekawe spędzenie weekendu i nie chcą przy tym wydać zbyt dużo pieniędzy. W ostatnim czasie wpływa na to również bardzo tania ukraińska waluta hrywna (1 hrywna to około 15 groszy).  Na pytanie ile kosztuje weekend we Lwowie, odpowiedzieć można więc śmiało – w wersji budżetowej poniżej 200 zł!

Uwaga: Jeśli zdecydujesz się wybrać do Lwowa, z pewnością spodoba Ci się artykuł Lwów – informacje dla odwiedzających, gdzie opisaliśmy wszystkie najważniejsze aspekty wizyty w tym pięknym mieście.

Ceny i koszty podane we wpisie zostały zaktualizowane w czerwcu 2017.

piwo Lwowskie porter

Piwo Lwowskie na dachu jednej z restauracji w centrum miasta

Transport

Główny koszt wizyty w najważniejszym mieście zachodniej Ukrainy to transport, do Lwowa można dotrzeć na wiele sposobów (samochód, bus, pociąg oraz samolot).

Podczas mojej pierwszej wizyty w tym mieście (marzec 2014) jechałem bezpośrednim pociągiem z Krakowa, opcji tej nie polecam jednak ze względu na duży koszt.  Od tego czasu uruchomiono jednak bezpośrednie połączenie Przemyśl-Lwów, które kosztuje 22 zł, więc jeśli macie możliwość łatwego dojazdu do Przemyśla warto rozważyć tę formę transportu.

Koszty podróży samolotem z Polski do niedawna również były dość duże (około 300-400 zł w jedną stronę), od jakiegoś czasu ceny mocno spadły. Z Wrocławia lata do Lwowa bezpośredni samolot WizzAir, a cena biletu w jedną stronę to zazwyczaj od 80 do 120 zł. Bezpośrednim lotem polecimy też z Poznania przy użyciu Polskich Lini Lotniczych LOT (bilet w dwie strony to koszt około 220 zł). Do Lwowa polecimy też z Radomia, ale musimy się wtedy liczyć z wydatkiem rzędu 300 zł za lot w dwie strony. Loty to Lwowa w najbliższym czasie powinny stopniowo tanieć i stawać się coraz bardziej dostępne. Otwieraniem kolejnych połączeń z różnych polskich miast zainteresowane są bowiem tanie linie lotnicze Ryanair oraz WizzAir.

Podczas drugiej wizyty, do Lwowa dostałem się samochodem, trasa Kielce-Lwów liczy około 300 km (o przekraczaniu granicy polsko-ukraińskiej przeczytać możecie tutaj). Jeśli do Lwowa nie macie zbyt daleko to polecam tę formę transportu ze względu na wygodę. Z przejść granicznych do samego Lwowa droga jest dobra, w mieście ze względu na duże kocie łby i wystające niekiedy szyny tramwajowe lepiej zostawić samochód na parkingu i przemieszczać się pieszo/taksówkami/komunikacją miejską.

Ile kosztować będzie transport samochodem w dwie strony do Lwowa z poszczególnych miast Polski? Załóżmy, że w samochodzie jadą 4 osoby, a średnie spalanie samochodu to 6 litrów benzyny, która kosztuje 5 zł za litr.

 • przy wyjeździe z Rzeszowa (ok. 320 km)96 zł (ok. 24 zł na osobę)
 • przy wyjeździe z Warszawy (ok. 800 km) 240 zł (ok. 60 zł na osobę)
 • przy wyjeździe z Kielc (ok. 640 km)  192 zł (ok. 48 zł na osobę)
 • przy wyjeździe z Krakowa (ok. 660 km) 198 zł ( ok. 50 zł na osobę)
 • przy wyjeździe z Wrocławia (ok. 1200 km) 360 zł ( ok. 90 zł na osobę)

Samochód będzie dobrą opcją szczególnie dla osób, które mieszkają w okolicach autostrady A4, którą dojedziemy do samej granicy. To właśnie tę formę transportu wybieramy najczęściej udając się za naszą wschodnią granicę.

Nocleg

Nocleg we Lwowie znaleźć jest bardzo łatwo, polecam to zrobić jednak jeszcze przed wyjazdem np. za pomocą bookingu. Dla mniej wymagających polecam hostele, gdzie ceny zaczynają się już od około 15 zł/osobę za dzień. Jeśli wybieramy się większą grupą (3 osoby lub więcej) warto rozważyć wynajęcie apartamentu. My podczas ostatnich kilku pobytów korzystaliśmy właśnie z tego rozwiązania. Koszt noclegu w apartamentach o dobrym standardzie w dobrej lokalizacji wynosił 25 zł za osobę. Dobry hotel*** w centrum można znaleźć już w okolicach 100-150 zł za dzień (pokój dwuosobowy z wliczonymi śniadaniami). Więcej o noclegach we Lwowie przeczytać można w tym artykule.

Uwaga: Połączenia i Internet na Ukrainie są bardzo drogie jeśli chcemy korzystać z kart sim polskich operatorów. Warto kupić lokalną kartę sim, której koszt wraz z pakietem kilku gigabajtów Internetu będzie wynosił około 9 zł. Więcej na ten temat możecie przeczytać w artykule Telefon na Ukrainie – jak tanio dzwonić do Polski i korzystać z Internetu? Krok po kroku.

Rozrywki

Kościół Dominikanów we Lwowie

Kościół Dominikanów we Lwowie

Bilety na wydarzenia, jedzenie czy alkohol są we Lwowie bardzo tanie. Przykładowo hamburgery czy hot-dogi w fast-foodach kosztują 2-3 zł, kebaby to koszt rzędu 5-8 zł, bufet w formie płacisz raz i jesz ile chcesz w okolicach rynku kosztował 10 zł, a ceny w dobrych restauracjach to zazwyczaj 10-20 zł. Piwo Lwowskie 1715 kosztuje w sklepie poniżej 1,5 zł (w Polsce było czasem dostępne w cenach około 3-5 zł), a w barach i restauracjach od 2 do 4 zł. Butelka wódki Nemiroff to koszt około 65 hrywien, czyli niecałych 10 zł. Więcej o cenach na Ukrainie można przeczytać tutaj, w specjalnie przygotowanym przez nas na ten temat artykule.

Lwów ma bardzo wiele klimatycznych restauracji i barów, których koncepcja została bardzo ciekawie przemyślana. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami o najlepszych lwowskich kawiarniach oraz o najlepszych barach i restauracjach we Lwowie.

Podsumowanie

Pora więc podsumować i sprawdzić ile może kosztować weekend we Lwowie.

Ile kosztuje weekend we Lwowie? Przykładowy koszt wizyty dla jednej osoby we Lwowie w wersji ekonomicznej (hostel, transport samochodem z Krakowa):

 • 2 noclegi w hostelu – 40 zł,
 • koszt paliwa – 50 zł,
 • jedzenie, zabawa i różne atrakcje mniej niż 110 zł (w warunkach ukraińskich jest to naprawdę spora kwota).

Ile kosztuje weekend we Lwowie? Przykładowy koszt wizyty dla jednej osoby we Lwowie w wersji premium (hotel *** pokój dwuosobowy, transport samolotem z Poznania):

 • 2 noclegi w hotelu – 100 zł,
 • bilety lotnicze – 220 zł,
 • jedzenie, zabawa i różne atrakcje mniej niż 180 zł.

We Lwowie możemy ciekawie, bez żałowania sobie spędzić weekend już za 200 zł. Jeśli chcemy lecieć samolotem, a nocleg, jaki nas interesuje to dobry hotel, możemy zamknąć się w budżecie 500 zł. Według nas osoby posiadające niższy budżet również mogą świetnie bawić się we Lwowie. Zdecydowanie polecamy więc to miasto, zarówno na weekend jak i na dłuższy wypad!

Komentarze

Komentarzy