Piwne Spa Zakopane

piwne spa zakopanePiwne Spa w Zakopanem odwiedziliśmy w kwietniu 2018 roku, podczas naszej pierwszej od kilku lat wizyty w zimowej stolicy Polski. Był to nasz pierwszy raz w spa tego typu, więc nie wiedzieliśmy do końca czego się spodziewać. Zdecydowaliśmy się jednak do niego wybrać i przekonać się, jakie atrakcje nas tam czekają. Jakie są nasze wrażenia z pobytu w Piwnym Spa? Jak przebiegała wizyta, z jakich zabiegów korzystaliśmy i czy było warto? O tym w poniższym artykule.

Piwne Spa Zakopane – dojazd i godziny otwarcia

adres: ul. Krupówki 77, Zakopane
Współrzędne: 49.291966, 19.959894
godziny otwarcia:
w niskim sezonie wtorek – niedziela:  14:00 – 20:00
w wysokim sezonie codziennie: 12:00 – 20:00
Telefon: 514 313 308

wejście do spa

Piwne Spa mieści się w piwnicach Wili Ślimak, na północnym końcu Krupówek przy skrzyżowaniu z Aleją 3 Maja. Ze względu na lokalizację w ścisłym centrum, parking tuż przy samym obiekcie może być niemożliwy. W okolicy Krupówek znajduje się jednak kilka parkingów, na których pobierana jest całodzienna opłata (zazwyczaj około 15 zł) oraz parkingi miejskie, na których obowiązują parkomaty. Obiekt w trakcie niskiego sezonu standardowo otwarty jest od wtorku do niedzieli, ale w przypadku rezerwacji np. na wieczór panieński, możliwe są również inne godziny otwarcia obiektu. W sezonie otwarty jest codziennie.

kufel

Ciekawostka: Prawdopodobnie najstarsze piwne spa w Polsce mieściło się w XIX wieku we Lwowie. Spa, którego właścicielem był Karol Kisielka było miejscem chętnie odwiedzanym przez Marię Konopnicką. O tym oraz o wielu innych ciekawostkach związanych z piwem, możecie dowiedzieć się w Muzeum Piwowarstwa we Lwowie.

Usługi oferowane przez Piwne Spa

Sztandarową usługą oferowaną przez Piwne Spa w Zakopanem jest kąpiel w piwie wraz z degustacją. Oprócz piwa, możliwa jest również kąpiel w winie lub kozim mleku oraz masaże częściowe i całościowe. W ofercie spa są pakiety, które łączą w sobie kąpiel z degustacją oraz masaż.

  • Masaż relaksacyjny częściowy – 90 zł/osoba, obejmujący 20 minut masażu oraz 10 minut w saunie.
  • Masaż relaksacyjny całościowy – 150 zł/osoba, obejmujący 40 minut masażu oraz 10 minut w saunie.
  • Masaż sportowy – 170 zł/osoba, wspomagający regenerację mięśni oraz przywracający elastyczność ścięgien, obejmujący 30 minut masażu oraz 10 minut w saunie.
  • Masaż odchudzający – 170 zł/osoba, wspomagający modelowanie sylwetki oraz redukcję cellulitu, obejmujący 30 minut masażu oraz 10 minut w saunie.
  • Kąpiel piwna dla dwojga – 180 zł/2 osoby, obejmująca kąpiel w ekstrakcie z piwa dla dwóch osób wraz z degustacją jednego kufla piwa na osobę. Kąpiel trwa 25 minut + 25 minut relaksu na leżakach.
  • Kąpiel w winie dla dwojga – 200 zł/2 osoby, obejmująca kąpiel w winie dla dwóch osób wraz z degustacją jednej lampki wina na osobę. Kąpiel trwa 25 minut + 25 minut relaksu na leżakach.
  • Kąpiel VIP dla dwojga – 290 zł/2 osoby, obejmująca 30 minutową kąpiel w ekstrakcie z piwa, wina lub koziego mleka oraz relaks na leżakach dla dwóch osób wraz z nieograniczoną degustacją piwa lub wina + 15 minutową sesję w saunie + ręczniki i jednorazowe akcesoria.
  • Kąpiel VIP dla dwojga + masaż częściowy – 470 zł /2 osoby, obejmująca to, co kąpiel VIP + szlafroki oraz masaż częściowy relaksacyjny dla obu osób, trwający po 20 minut. Łączny czas pobytu to około 3 godziny.
  • Kąpiel VIP dla dwojga + masaż całościowy – 590 zł /2 osoby, obejmujący to, co kąpiel VIP + szlafroki oraz masaż całościowy relaksacyjny dla obu osób, trwający po 40 minut. Łączny czas pobytu, w przypadku tego pakietu to około 3 godziny.
  • Kąpiel VIP dla dwojga + masaż premium – 630 zł /2 osoby, obejmujący to, co kąpiel VIP + szlafroki oraz masaż wybrany, masaż całościowy dla obu osób, trwający po 40 minut + pamiątka niespodzianka. Łączny czas pobytu w przypadku z tego pakietu to około 3 godziny.

Piwne Spa dość często ogłasza na swojej stronie różnego rodzaju promocje, dlatego powyższe pakiety można upolować czasem nawet z 10-20% rabatem. 20% rabat obowiązuje też osoby nocujące w Willi na Klinku i w przypadku wczesnej rezerwacji. Czasem w ofercie pojawiają się również niedostępne na co dzień pakiety, jak na przykład kąpiel w algach z okazji dnia matki.

Warto też zaznaczyć, że Spa oprócz masaży i kąpieli posiada również w swojej ofercie piwne kosmetyki, które można zakupić na recepcji.

piwne kosmetyki kosmetyki z piwa

Kąpiel VIP dla dwojga + masaż premium

My skorzystaliśmy, z polecanego dla nowożeńców, pakietu kąpieli VIP dla dwojga z masażem całościowym relaksacyjnym Tak właściwie to wcale nie musicie być nowożeńcami i możecie skorzystać z tego pakietu nawet 40 lat po ślubie – nikt tego nie sprawdza 😉

W pakiecie tym zapewnione są szlafroki, ręczniki, jednorazowe stroje kąpielowe i jednorazowe klapki (takie jak w hotelach), można oczywiście skorzystać z własnego stroju kąpielowego i klapek.

beczka

Na początku zostaliśmy zaznajomieni z wpływem kąpieli na zdrowie oraz urodę. Miła Pani dokładnie wszystko nam wytłumaczyła, a także opowiedziała jak będzie wyglądał cały proces. Dotychczas myśleliśmy, że kąpiel w piwie to po prostu fajna atrakcja. Okazało się jednak, że takie kąpiele mają dobroczynny wpływ na organizm. Skóra staje się po nich miękka i miła w dotyku, korzystają z nich także osoby z problemami skórnymi, takimi jak atopowe zapalenie skóry. Z racji, że dotychczas nie mieliśmy jeszcze szansy na kąpiel w żadnym z oferowanych płynów, zdecydowaliśmy się na standardową kąpiel w piwie wraz z degustacją złocistego trunku.

sauna

Na początku udaliśmy się na 15 minut do sauny infrared, z której przenieśliśmy się do sali, gdzie w kameralnej atmosferze mieliśmy odbyć trwającą 30 minut kąpiel. Pani masażystka poinformowała nas, że może przyjść za 30 minut lub może nie przychodzić, a my sami po tym czasie przejdziemy na leżaki, aby przez kolejne 30 minut odpocząć po kąpieli. Kąpiel odbywała się w drewnianej beczce z jacuzzi, która napełniona była wodą ze specjalnym piwnym ekstraktem. Ekstrakt ten nie zawiera alkoholu, ma jednak bardzo wyraźny piwny zapach oraz barwę, a przez bąbelki z jacuzzi, wydaje się jakby rzeczywiście kąpało się w piwie. Niech jednak nikomu z Was nie przyjdzie do głowy go próbować, nie nadaje się do picia.

jacuzzi

Mieliśmy zapewnioną nieograniczoną degustację, dwa piwa z kuflami znajdowały się tuż przy beczce, kolejne były w stojącej obok lodówce. Do degustacji oferowane są różne marki i rodzaje, które czasem się zmieniają.

Po kąpieli przyszedł czas na trwający około 30 minut relaks na leżakach, podczas którego nadal mogliśmy degustować piwa. Po około pół godziny, Kasia została zabrana na całościowy masaż, trwający 40 minut. Ja w tym czasie dalej relaksowałem się na leżaku. Po 40 minutach nastąpiła zamiana. Masaż wykonany był bardzo profesjonalnie, po kąpieli piwnej nie sądziliśmy, że możemy być jeszcze bardziej zrelaksowani, czuliśmy się jakby nas ktoś zresetował 😉

leżankipokój do masażu

Podsumowanie

Nasz pobyt w spa trwał łącznie prawie 3 godziny i sprawił, że wyszliśmy z miłą w dotyku skórą i do tego naprawdę zrelaksowani i zadowoleni. W spa panowała spokojna, odprężająca atmosfera. Pobyt w Piwnym Spa w Zakopanem zdecydowanie polecamy i przy następnej okazji chętnie tu wrócimy. Pakiety łączące kąpiel z masażem wydają się być również świetnym pomysłem na prezent, szczególnie dla nowożeńców czy par.

kufle na piwo

Wizyta w Piwnym Spa była także świetną okazja do tego, aby sprawdzić działanie naszego nowego sprzętu, alkomatu Fitalco Neon F1, który kierowcy wskazał wynik 0,00. Na naszej liście marzeń mamy kilka takich dotyczących degustacji różnych trunków. Piliśmy już Asti w Asti, Porto w Porto, ale na liście jest jeszcze „wypić whiskey w barze na dzikim zachodzie” czy „wypić sake w Japonii” i w takich sytuacjach sprzęt z pewnością się przyda 😉

Piwne Spa w Zakopanem to zdecydowanie miejsce, które według nas warto odwiedzić, szczególnie, jeśli nie mieliśmy jeszcze okazji kąpać się w piwie. Jeżeli nie macie pomysłu, co kupić znajomej parze na prezent, voucher do Piwnego Spa z pewnością im się spodoba.

recepcja

Komentarze

Komentarzy