Najlepsze bary i restauracje w Budapeszcie

Najlepsze bary i restauracje w Budapeszcie

Odkąd napisaliśmy artykuł o najlepszych barach, które warto odwiedzić we Lwowie regularnie dostajemy od Was wiadomości z prośbami o stworzenie analogicznego artykułu dotyczącego Budapesztu. Najczęściej pytacie nas o to, gdzie tanio zjeść w Budapeszcie tradycyjne węgierskie potrawy oraz jakie są najciekawsze bary w stolicy Węgier. Budapeszt niestety nie należy do najtańszych miast, ale z pewnością obfituje w dużą ilość wartych odwiedzenia lokali, co sprawia, że aby stworzyć artykuł z listą kilku najlepszych miejsc, trzeba odwiedzić kilkadziesiąt lokali. Jesteśmy w trakcie przygotowywania pełnej listy i obszernego artykułu (musimy jeszcze odwiedzić kilkanaście miejsc), ale z racji na częste wiadomości postanowiliśmy zrobić jego zalążek, gdzie zaproponujemy wam najlepsze dotychczas miejsca w trzech kategoriach: najlepszy ruiny pub, najlepsze miejsce na piwo, najlepsze tanie miejsce z tradycyjnym jedzeniem.

Docelowo chcielibyśmy stworzyć listę 10 najlepszych pubów w Budapeszcie oraz 10 restauracji i miejsc, gdzie można dobrze zjeść.

Jeśli wybierasz się do Budapesztu koniecznie zapoznaj się z artykułami Budapeszt – informacje dla odwiedzających oraz Co kupić na Węgrzech?

Oktagon Bisztro

tanie jedzenie budapeszt

Kategoria: tanie tradycyjne jedzenie,
Adres: Teréz krt. 23 (40 metrów od placu Oktagon),
Godziny otwarcia: codziennie od 8:00 do 24:00,
Ceny: formuła jesz ile chcesz,
poniedziałek, wtorek 1190 forintów/osoba,
środa-piątek 1290 forintów/osoba,
weekend 1590 forintów/osoba.

oktagon bisztro budapeszt

Jedno z miejsc, które cieszy się ogromną popularnością za sprawą niezwykle niskich, jak na Budapeszt, cen. Bistro działa w formule płacisz raz, jesz ile chcesz. Cena uzależniona jest od dnia tygodnia, ale zawsze jest bardzo przystępna. Pośród potraw do wyboru znajdziemy zarówno dania kuchni węgierskiej, jak również potrawy powszechne na całym świecie. Wybór jest bardzo duży, z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie. Lokal należy do sieci Gastland, która ma jeszcze dwa podobne lokale znajdujące się na obwodnicy Budapesztu przy autostradach M1 oraz M0.

Szimpla Kert

bar szimpla budapeszt

Kategoria: bar, ruinpub
Adres: Kazinczy u. 14
Godziny otwarcia: codziennie od 12:00 do 5:00, w niedziele od 9:00 do 5:00
Ceny: Gulasz 1150 forintów (ok. 16,40 zł), burgery od 1450 do 3350 forintów (od 20,70 do  47,85 zł), przystawki od 1550 do 3300 forintów (od 22,14 do 47,14 zł), skrzydełka z kurczaka 6 sztuk 900 forintów (ok. 12,85 zł); wódka, brandy, rum w większości 1000 forintów (ok. 14,28 zł) za kieliszek 40ml, lemoniada 600 forintów (ok. 8,57 zł)

szimpla budapeszt

Szimpla przez wielu uznawana jest za najlepszy Ruin Pub na Węgrzech. Lokal otworzony został około 2000 roku i szybko stał się niezwykle popularnym miejscem. Jego właściciele dostrzegli potencjał w starym zrujnowanym budynku i tchnęli w niego nowe życie. Ich ideą było stworzenie w Budapeszcie otwartej przestrzeni z relaksującym klimatem. Każdy może tam wejść, rozejrzeć się i zostać lub pójść dalej. Szimpla jest nie tylko barem, ale i miejscem, gdzie możemy obcować ze sztuką współczesną. Posiada ona mnóstwo interesujących zakamarków, na każdym kroku możemy znaleźć nietypowe instalacje artystyczne, wykonane z różnych, zniszczonych czy dziwnych przedmiotów.

Burger Szimpla w zestawie z frytkami i surówką coleslaw, cena 2100 forintów (ok. 30 zł).

Przed złożeniem zamówienia warto przejść się po okazałym lokalu i pooglądać tę eklektyczną kolekcję, w której pozornie nic do siebie nie pasuje. Oprócz nietypowego wyglądu, Szimpla przyciąga do siebie gości częstymi eventami, takimi jak festiwale filmowe, wystawy czy targi. Szimpla reprezentuje wykorzystywanie architektonicznych możliwości, zapoczątkowała ideę tworzenia niestandardowych pubów w miejscach, które były niegdyś ruinami, z czego słynie obecnie Budapeszt.

Talerz farmera dla dwojga, cena ok. 47 zł.

Szimplę wyróżnia przede wszystkim jej wygląd, jednak wciąż jest to pub, w którym mamy do wyboru wiele rodzajów piw i innych alkoholi, a także duży wybór, jeśli chodzi o jedzenie. My, będąc w Szimpli zdecydowaliśmy się na talerz przystawek (składający się z chleba, sera, salami, szynki, kiełków, białej papryki, pomidora, ogórka, cebuli i ostrego dipu) oraz leczo i burgera. Przystawki były dość sycące, leczo i hamburger bardzo nam smakowały. Ceny w Szimpli są dość wygórowane, jednak warto tam przyjść i pooglądać wnętrze z instalacjami artystycznymi.

STart Craft Beer Bar

stART budapeszt

Kategoria: najlepsze spokojne miejsce na piwo
Adres: Kazinczy u. 20
Godziny otwarcia: codziennie od 12:00 do 5:00, w niedziele od 9:00 do 5:00
Ceny: piwo 0,5l od 490 do 1200 forintów (od 7 do 17 zł);
kanapka z szarpaną wołowiną marynowaną w piwie 1290 forintów (ok. 18,40 zł) w zestawie z frytkami 1500 forintów (ok. 21,40 zł).

bar budapeszt

Szimpla z pewnością należy do niezwykle ciekawych pubów, nie wszyscy jednak lubią miejsca tak duże i gwarne. Jeśli szukacie miejsca, gdzie w nieco spokojniejszej atmosferze będziecie mogli napić się rzemieślniczego piwa, to doskonale nada się do tego STart Craft Beer Bar, który mieści się tuż obok Szimpli. Bar w swojej ofercie posiada około 50 różnych rodzajów piwa z całego świata, w tym sześć piw lanych. Ceny zaczynają się od 7 zł za 0,5 litra, co jak na rzemieślnicze piwa sprzedawane w Budapeszcie jest świetną ceną. Miejsce to zdecydowanie ma swój klimat. Znajdziemy tam pokaźną, wciąż powiększającą się kolekcję banknotów z całego świata oraz kolekcję komiksów i nut. Sympatyczni właściciele gromadzili je jeszcze mieszkając w Wielkiej Brytanii.

Bar posiada duży wybór piw craftowych, nam szczególnie smakowało piwo wiśniowe (Sour Cherry). Jeśli zgłodniejcie warto zamówić kanapkę z szarpaną wieprzowiną marynowaną w piwie, która naszym zdaniem jest naprawdę świetna. Stanowi ona bardzo dobrą przekąskę do piwa. Sami z pewnością tam wrócimy, kiedy będziemy znów w Budapeszcie.

kanapka, którą warto zjeść w budapeszcie Start Craft Beer Bar

Komentarze

Komentarzy