Jak założyć konto Revolut z kartą za darmo? Poradnik krok po kroku (Maj 2020)

karta revolut za darmoKarta Revolut to karta płatnicza, która umożliwia między innymi zakupy oraz wypłaty z bankomatów w ponad 130 różnych walutach na całym świecie, po bardzo korzystnym kursie wymiany, bez dodatkowych opłat za przewalutowanie. Karta ma też szereg innych funkcji, które szerzej opisaliśmy w artykule Revolut – wszystko co powinieneś wiedzieć. Karta i konto są bezpłatne, a dzięki uprzejmości Revolut, czytelnicy naszego bloga mogą skorzystać również z bezpłatnej wysyłki karty. Promocja była aktualna do 12 maja 2020 roku.

UWAGA: Od 12 maja Revolut z powodu wirusa zawiesił wszystkie promocje związane z bezpłatnymi kartami. Obecnie z żadnego źródła NIE MOŻNA otrzymać bezpłatnej karty. Gdy tylko taka możliwość się pojawi zamieścimy tu informację oraz link. 

Aby otrzymać kartę Revolut za darmo, należy zarejestrować się przy użyciu tego linku. Po podaniu numeru telefonu, należy ściągnąć aplikację (można zrobić to korzystając z linku, który otrzymamy sms-em lub ze sklepu Play/AppStore) i zalogować się do aplikacji. Po zweryfikowaniu danych oraz wpłaceniu na konto 20 zł (które można w każdej chwili wypłacić) otrzymamy możliwość zamówienia bezpłatnej karty. W dalszej części przedstawiamy cały proces rejestracji krok po kroku. Bezpłatna wysyłka działa również w przypadku osób mieszkających za granicą.

Zakładanie konta Revolut z bezpłatną kartą krok po kroku (od 12 maja tymczasowo niemożliwe)

 1. Wchodzimy na stronę Revolut za pomocą tego linku. Podajemy numer telefonu i klikamy Rozpocznij.
  Uwaga: Jeśli wejdziecie bezpośrednio na stronę Revolut lub zarejestrujecie się z innego linku też będziecie mogli założyć konto, ale nie będzie obejmować Was promocja bezpłatnej wysyłki karty.
 2. W ciągu kilku sekund, na podany numer telefonu otrzymamy sms-a z linkiem do pobrania aplikacji. Możemy w niego kliknąć lub samemu przejść do Sklepu Play/AppStore, gdzie można wyszukać aplikację ręcznie.
 3. Pobieramy i instalujemy aplikację klikając Pobierz/Download.
  zakładanie konta revolut krok po kroku
 4. Podczas pierwszego uruchomienia pojawi się kilka okienek z informacjami na temat konta. Możemy je przejrzeć, następnie klikamy w Kontynuuj.
  obrazki informacyjne
 5. Podajemy numer telefonu, który podaliśmy w pierwszym punkcie, za chwilę otrzymamy sms-em 6-cyfrowy kod. Revolut może w tym momencie poprosić nas o nadanie uprawnień do odczytywania sms. Ja nie lubię dawać aplikacjom zbyt wielu niepotrzebnych uprawnień, więc tę opcję odrzuciłem, co również Wam polecam.
  numer telefonu
 6. Przepisujemy kod, który otrzymaliśmy za pomocą sms.
  kod sms
 7. Podajemy swoje dane: imię, nazwisko i adres zamieszkania. Uwaga: nie pomylcie się przy podawaniu imienia i nazwiska, bo dane te będą widnieć na karcie jako posiadacz.
  dane osobowe
 8. Podajemy adres e-mail.
 9. Revolut poprosi nas o nadanie kilku uprawnień. Wszystkie prośby można odrzucić lub zaakceptować według własnego uznania.

Zamawianie karty Revolut za darmo krok po kroku

  1. Kiedy nasze konto jest już utworzone, możemy przejść do bezpłatnego zamawiania karty. W tym celu musimy doładować konto kwotą 20 zł. Klikamy więc dodaj konto.
  2. Dostaniemy dwie możliwości doładowania konta:
   a) karta płatnicza – najwygodniejsza i najszybsza opcja doładowania konta Revolut. Swoją kartę z innego banku można spiąć z kontem i w razie konieczności szybko doładowywać konto. W celu doładowania konta należy podać numer swojej karty oraz kod CVV (trzy cyfry znajdujące się na odwrocie karty). W przypadku większości kart zabezpieczonych 3-D Secure, dostaniemy od naszego banku SMS z kodem, który będzie potrzebny, aby zatwierdzić transakcję.
   b) przelew bankowy (w tym PayPal).Decydując się na doładowanie za pomocą przelewu bankowego, na ekranie naszego telefonu pokażą się informacje dotyczące konta, na które należy zrobić przelew. Bardzo ważne, aby w tytule umieścić numer wyświetlający się na czerwono.
 1. Wybieramy kwotę i naszym oczom ukaże się informacja o pomyślnym doładowaniu konta.
 2. Teraz do wyboru mamy dwa rodzaje kart – fizyczną i wirtualną. Klikamy w kartę fizyczną.
  karty revolut do wyboru
 3. Wybieramy kartę. W bezpłatnym koncie do wyboru jest tylko jeden, niebiesko-fioletowy wzór karty VISA lub MasterCard (w zależności od dostępności). W tym miejscu możemy wybrać też kartę premium (która wymaga konta premium, kosztującego 29,99 zł miesięcznie). Według nas bezpłatne konto jest w pełni funkcjonalne i wystarczające dla większości użytkowników. Polecamy Wam więc na początek wybór podstawowej, bezpłatnej karty.
  darmowa karta revolut
 4. Tworzymy 4-cyfrowy PIN do naszej karty.
 5. Podajemy adres dostawy (automatycznie zostanie uzupełniony adres, który podawaliśmy podczas rejestracji – jeśli chcemy możemy go jednak zmienić).
 6. Potwierdzamy adres.
 7. Wyświetlą się trzy możliwe opcje dostawy wraz z przewidywanymi datami dostarczenia:
  a) bezpłatna dostawa międzynarodowa z Revolut Premium – tylko dla użytkowników decydujących się na konto premium,
  b) dostawa ekspresowa za 42,99 zł,
  c) dostawa standardowa, która normalnie kosztuje 10 zł, ale jeśli zarejestrowaliście się z korzystając z linku wspomnianego na początku artykułu, będzie bezpłatna. Dostawa standardowa przewidywana jest w kilka dni roboczych, ja swoją kartę otrzymałem już po 4 dniach. Jeśli zarejestrowałeś się z naszego linku, a mimo to występuje opłata 10 zł, prosimy o kontakt z nami na Facebooku.
  bezpłatna dostawa karty revolut
 8. Revolut może pokazać nam komunikat dotyczący dostawy premium, klikamy wtedy Anuluj.
 9. Wyświetli się informacja, że karta jest w drodze.
 10. Możemy teraz śledzić, w jakim miejscu jest nasza darmowa karta. Musimy ją też aktywować przechodząc weryfikację.

Weryfikacja konta Revolut

 1. Aby aktywować kartę należy przejść szybką weryfikację, do której potrzebny będzie telefon oraz dokument ze zdjęciem (prawo jazdy, dowód osobisty, karta stałego pobytu lub paszport). Jeśli dysponujecie tymi wszystkimi dokumentami, najlepiej wybrać prawo jazdy (znajduje się na nim najmniej danych).
 2. Weryfikacja jest też konieczna do tego, aby podnieść limit wydatków konta z 1 tysiąca złotych rocznie do 20 tysięcy.
 3. Wybieramy kraj, który wystawił nam dokument, którego używamy do weryfikacji. W większości przypadków będzie to Polska.
 4. Aplikacja poprosi nas o dostęp do aparatu, należy wyrazić zgodę.
 5. Wybieramy rodzaj dokumentu spośród czterech możliwych:
  a) Passport – paszport,
  b) Driver’s License – prawo jazdy,
  c) National Identity Card – dowód osobisty,
  d) Residence Permit Card – karta stałego pobytu (wystawiana cudzoziemcom mieszkającym w Polsce).
  weryfikacja revolut
 6. Za pomocą aplikacji fotografujemy przód dokumentu.
 7. Sprawdzamy czy dokument jest czytelny, jeśli tak zaznaczamy opcję My license is readable (moje prawo jazdy jest widoczne)
 8. Analogicznie postępujemy z tyłem dokumentu.
 9. Teraz za pomocą aplikacji robimy sobie selfie, aby potwierdzić, że my to rzeczywiście my. Jeśli na zdjęciu w dokumencie mieliście inny kolor włosów, fryzurę czy zarost nie musicie się martwić – sprawdzane są raczej cechy charakterystyczne, takie jak rozstaw oczu czy uszu, więc z weryfikacją raczej nie będzie problemów.
 10. Otrzymujemy informację, że nasz profil jest sprawdzany. Weryfikacja odbywa się zazwyczaj dość szybko, w ciągu kilkunastu minut, czasem może potrwać jednak nieco dłużej (kilka godzin).
 11. Nasze konto jest już zweryfikowane. Możemy korzystać z niego robiąc przelewy, a po otrzymaniu karty robić zakupy i wypłaty z bankomatów.

Komentarze

Komentarzy