Ile kosztuje weekend w Bergamo?

ile kosztuje weekend w bergamoBergamo to pięknie położone i niezwykle urokliwe lombardzkie miasteczko. Zdecydowanie warte polecenia wszystkim ceniącym architekturę, sztukę i magiczne wąskie uliczki starych miast. Miasto, które z pewnych względów można odwiedzić za stosunkowo niewielkie pieniądze. Ile więc kosztuje weekend w Bergamo?

Główny koszt wizyty w mieście stu wież to oczywiście transport i nocleg. Ten pierwszy dzięki tanim liniom lotniczym Ryanair oraz WizzAir, które latają do niego z kilku polskich miast w ostatnich latach znacząco się obniżył. Obecnie do Bergamo z Krakowa, Katowic, Gdańska, Wrocławia i Warszawy dotrzeć można już za mniej niż 100 zł w obie strony. Oczywiście bilety w tych cenach są bardzo okazyjne i szybko się rozchodzą, ale nie powinniśmy mieć najmniejszych problemów ze znalezieniem lotów w obie strony za mniej niż 150-200 zł. Z lotniska do centrum dotrzemy łatwo komunikacją miejską, jeśli zdecydujemy się na wyjazd weekendowy polecamy zakup trzydniowych biletów komunikacji miejskiej w cenie 7 euro (więcej na ten temat przeczytacie w artykule o komunikacji miejskiej w Bergamo).

Cappella Colleoni

Cappella Colleoni to jedna z najpiękniejszych budowli Bergamo. Jest jednocześnie kaplicą i mauzoleum.

Drugi poważny koszt związany z wizytą w Bergamo to nocleg. Noclegi we Włoszech nie należą do najtańszych, ale my będąc w Bergamo korzystaliśmy z hostelu, który był świetnie skomunikowany ze starym miastem, a koszt noclegu jednej osoby wynosił jedynie 75 zł w co wliczone było bardzo przyzwoite śniadanie.

Ogromnym atutem Bergamo jest to, że większość atrakcji dostępna jest bezpłatnie. Odwiedzając miasto i nie wydając pieniędzy na atrakcje nie będziemy więc czuć, że omijają nas najważniejsze rzeczy. W mieście świetnie funkcjonuje też publiczne i bezpłatne WiFi (o tym jak uzyskać do niego dostęp przeczytacie w artykule Bergamo – informacje dla odwiedzających). Ponadto korzystanie z dwóch znajdujących się w mieście kolejek wlicza się do transportu miejskiego, więc kupując 72-godzinny bilet nie będziemy musieli za nie dodatkowo płacić. Będąc w Bergamo warto zobaczyć widok na miasto z góry, umożliwia to płatne wejście na Wieżę Miejską, jeśli jednak mamy ograniczony budżet lepiej wybrać się na jeden z bezpłatnych punktów widokowych. Jeden z takich punktów znajduje się między innymi na wzgórzu San Vigilio, na które dojedziemy kolejką w ramach biletu miejskiego. Miejsce to umieściliśmy na liście 10 miejsc, które warto zobaczyć będąc w Bergamo.

Oprócz śniadań, które jedliśmy w hostelu podstawę naszego wyżywienia stanowiło jedzenie kupowane w markecie, dwukrotnie kupowaliśmy również pizzę sprzedawaną na kawałki. Na jedzenie we dwójkę podczas weekendowego pobytu wydaliśmy około 30 euro. Daje to kwotę około 20 zł na osobę dziennie. Oczywiście można wydać zarówno mniej jak i więcej, jest to kwestia bardzo indywidualna.

aniołekWięc ile kosztuje weekend we Bergamo? Przykładowy koszt wizyty dla jednej osoby w Bergamo w wersji ekonomicznej (hostel, transport samolotem w terminie najtańszych lotów):

  • 2 noclegi w hostelu – 150 zł
  • bilety lotnicze – 100 zł
  • jedzenie – 60 zł
  • 72-godzinny bilet komunikacji miejskiej – 30 zł
  • atrakcje – 0 zł

W Bergamo możemy ciekawie spędzić weekend już za 340 zł. Oczywiście mając większy budżet otwierają się przed nami dodatkowe możliwości, takie jak próbowanie lokalnej kuchni, włoskich win czy wstęp do płatnych atrakcji. Jednak bez względu na budżet zdecydowanie polecamy wybrać to urokliwe miasto na cel swojego weekendowego wypadu!

Komentarze

Komentarzy