Willa na Klinku Dzianisz – recenzja

willa na klinku dzianiszWillę na Klinku, w Dzianiszu niedaleko Zakopanego, odwiedziliśmy w kwietniu 2018 roku. Spędziliśmy tam dwie noce, przy okazji wizyty w Piwnym Spa w Zakopanem. Jeśli interesuje Cię nocleg w górach, niedaleko Zakopanego, to zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją Willi Na Klinku. Mamy nadzieję, że recenzja pomoże Ci w podjęciu decyzji dotyczącej tego, czy warto dokonać rezerwacji tego obiektu.

Nazwa: Willa Na Klinku
Miejscowość: Dzianisz (k. Zakopanego)
Dokładny adres: ul. Dzianisz 305A
Typ pokoju: pokój czteroosobowy z balkonem + śniadanie
Cena: 150 zł
Data pobytu: kwiecień 2018
Rezerwacja: portal booking

willa na klinku dzianisz

Pokój

Korzystaliśmy z czteroosobowego pokoju w nowej części pensjonatu oddanej do użytku w 2015 roku. W pokoju, oprócz naszego dużego łóżka, znajdowało się również pojedyncze łóżko, które można rozłożyć, stolik, cztery krzesła, trzy szafki nocne, szafa, wieszaki, telewizor oraz grzejnik. Pokój jest bardzo przestronny, utrzymany w góralskim stylu, z drewnianymi meblami z pięknymi ornamentami. W całym pokoju pojawia się ozdobny wzór – parzenica, który znajduje się zarówno na meblach, jak i na obrusie czy zasłonach. Pokój posiada balkon, z którego rozciąga się widok na pobliskie hale.

Na dużym łóżku znajdowały się dwie poduszki do spania, dwie poduszki ozdobne, kołdra i dwa ręczniki. Pościel była miła w dotyku, nie miała chemicznego zapachu i nie podrażniała skóry. Materac był wygodny, jednak samo łóżko trochę skrzypiało. Po każdej stronie łóżka znajduje się nocna szafka obok której umieszczone są dwa gniazdka.

Pokój bardzo nam się spodobał. Jest duży, przytulny, estetycznie urządzony i ma bardzo ładny widok z balkonu. Co ciekawe, wszystkie meble zostały zaprojektowane i wykonane przez firmę właściciela pensjonatu.

Łazienka

Łazienka połączona z WC jest jasna, czysta i dość przestronna. Oprócz WC, znajduje się tam kabina prysznicowa, umywalka, lustro, ręcznik do stóp oraz mydło w płynie, które miało bardzo przyjemny, różany zapach. Kabina prysznicowa jest odpowiednio duża, woda ma odpowiednie ciśnienie, a sama regulacja temperatury jest płynna.

Śniadanie

Śniadania każdego dnia przygotowywane są przez właścicielkę. Godzina śniadań jest indywidualnie ustalana, a podawane potrawy są różne. Podczas naszych dwóch śniadań na stole znajdowały się między innymi: jajecznica, parówki, szynka, ser żółty, serki topione, oscypek, bunc, pasztet, świeże warzywa, pieczywo, kawa oraz herbata.

Nie mamy zastrzeżeń co do smaku, jakości czy ilości jedzenia podawanego na śniadaniach. Śniadania bardzo nam smakowały, bardzo fajne było to, że podawano regionalne produkty, niektóre z nich (jak np. bunc, który był przepyszny) były domowej produkcji.

Internet

Podczas dwudniowego pobytu cały czas korzystaliśmy z bezpłatnej otwartej sieci Wi-Fi. Sam podłączenie do sieci nie sprawiło problemów i odbyło się bardzo szybko zarówno na komputerze, jak i telefonie. Nie występowały problemy z rozłączaniem, a połączenie cały czas było stabilne mimo 2,3/5 kresek zasięgu.

Podczas pobytu kilkukrotnie sprawdzałem prędkość pobierania, która wahała się w granicach 9,18 – 9,48 mbps. Prędkość wysyłania wynosiła 0,84 – 0,98 mbps. Taka prędkość Internetu pozwala na bezproblemowe przeglądanie sieci, portali społecznościowych, używanie serwisu YouTube czy oglądanie filmów na Netflixie. W czasie kiedy byliśmy w obiekcie, nie było w nim dużego obłożenia, przy tej prędkości jakość internetu jednak powinna pozostawać przyzwoita, nawet przy większej liczbie gości.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że w samym obiekcie jak i w okolicy (kilka kilometrów) jest nienajlepszy zasięg internetu mobilnego, mimo dobrego zasięgu telefonu (rozmowy telefoniczne odbywają się bez problemu).

Lokalizacja

Willa na Klinku położona jest w niewielkiej miejscowości Dzianisz, mieszczącej się pomiędzy Chochołowem i Zakopanem. Obiekt znajduje się jedynie 2,6 km pieszo od Gubałówki. Dzianisz jest też świetną bazą wypadową dla osób chcących pochodzić po górach i dolinach oraz osób chcących odpocząć w termach, pod warunkiem, że w góry przyjadą samochodem. Kilka kilometrów od Dzianisza znajduje się wejście do słynnej Doliny Chochołowskiej czy Doliny Kościeliskiej.

Oddalenie Willi na Klinku od ważnych obiektów w okolicy:

  • Gubałówka 2,6 km
  • Termy Chochołowskie 7,1 km
  • Zakopane 10 km
  • Dolina Chochołowska (Parking) 11 km
  • Dolina Kościeliska (Parking) 11 km
  • Łysa Polana – wejście nad Morskie Oko (Parking) 30 km

Ogólne wrażenia

Pobyt w willi na Klinku będziemy wspominać bardzo pozytywnie. Jest utrzymany w klimatycznym, estetycznym góralskim stylu z odrobiną nowoczesności. Jednak o klimacie willi stanowią także jej właściciele, którzy są bardzo gościnnymi i sympatycznymi osobami, z którymi można miło porozmawiać. Okolica willi jest spokojna, mimo że znajduje się jedynie 10 kilometrów od Zakopanego. W dodatku nieopodal znajduje się niewielka polanka, na której o określonej porze roku rosną krokusy. Śniadanie przygotowywane przez właścicielkę było bardzo dobre i składało się z regionalnych produktów. Na terenie willi znajdują się miejsca parkingowe. Cena za dwuosobowy pokój ze śniadaniem wynosi 150 zł, co według nas jest odpowiednią kwotą, biorąc pod uwagę jakość usług i panujące w okolicy ceny.

Pensjonat możecie zarezerwować między innymi korzystając z naszego linku do portalu booking. W przypadku, gdy dokonacie rezerwacji z wykorzystaniem tego linku, otrzymamy od bookingu część ich prowizji. Nic was to nie kosztuje, a nam pomoże dalej rozwijać bloga tak, aby był dla Was jeszcze bardziej przydatny.

Komentarze

Komentarzy