Power Canvas – recenzja koszulek termoaktywnych

power canvas recenzjaKoszulka to jedna z tych części odzieży, która towarzyszy nam przez większość czasu, o niemal każdej porze roku. W tym roku, podczas naszej wyprawy W 100 dni dookoła Europy towarzyszyły nam głównie termoaktywne koszulki, naszego partnera głównego – polskiej firmy Power Canvas. Postanowiliśmy z tej okazji stworzyć krótki wpis, w którym podzielimy się z Wami naszymi opiniami o nich.

Pierwsze wrażenia i nadruk

Nie będę rozpisywać się o technicznych aspektach, bo o tych w przypadku koszulek nie wiem zbyt wiele. Mogę jednak napisać, że koszulki już na pierwszy rzut oka prezentowały się bardzo dobrze. Nie znaleźliśmy żadnych niedoróbek czy błędów, a nadruk na żywo prezentował się świetnie. To niespieralny całościowy nadruk i ciekawe wzory są jednym z elementów charakterystycznych dla koszulek Power Canvas. Większość wzorów jest bardzo radosna, są one też w mocno amerykańskim stylu, co mi osobiście bardzo się podoba. Niektóre wzory dostępne są tylko w wersji damskiej lub męskiej, wiele z nich występuje jednak w obu rodzajach. Koszulki różnią się wtedy tylko krojem.

koszulki Power Canvas

Podczas 100 dni wyprawy, używałem koszulek Power Canvas niemal każdego dnia. Nie prowadziłem dokładnych statystyk, ale myślę że było to około 80 dni. Najbardziej eksploatowaną przeze mnie koszulką był zdecydowanie model Wander z leśnym nadrukiem. Długo zastanawiałem się czy wybrać właśnie ten wzór, ale ostatecznie gdy zobaczyłem go na żywo przypadł mi bardzo do gustu i nosiłem go bardzo często, co wiązało się między innymi z koniecznością częstego prania.

Pranie

W przypadku podróży, jednym z najważniejszych atrybutów odzieży jest to, aby dało się ją łatwo wyprać i żeby szybko schła. Koszulki praliśmy w różnych warunkach:

  • w pralce z detergentem,
  • ręcznie z użyciem detergentów,
  • ręcznie bez użycia detergentów.

Koszulki piorą się dość łatwo, nie mieliśmy problemów z brudem, którego nie mogliśmy doprać ręcznie, z wyjątkiem jednego razu. Odbite łapy małpki, która siedziała mi na ramieniu na Gibraltarze były nie do usunięcia w praniu ręcznym, po dwukrotnym praniu w pralce w domu po powrocie udało się ich ostatecznie pozbyć. Koszulki mogliśmy prać często, a dzięki zastosowanemu materiałowi schną bardzo szybko.

Nadruk na koszulkach po wielu praniach nadal wygląda tak, jak wtedy kiedy założyliśmy je pierwszy raz, nic się nie spiera, a kolory nie blakną.

Oddychalność i odprowadzanie wilgoci

Zastosowany przy produkcji koszulek materiał Coolmax zapewniać ma wysoką oddychalność. Koszulek używaliśmy w zakresie od 10 do 40 stopni w cieniu. Ja jestem zadowolony z poziomu oddychalności materiału i poziomu odprowadzania i parowania potu. Kasia przy wyższych temperaturach zaznaczała jednak, że materiał mógłby radzić sobie w tej materii lepiej. Z tego co wiem, Power Canvas pracuje nad wprowadzeniem do swojej oferty nowych koszulek z jeszcze cieńszych materiałów przeznaczonych na ekstremalne temperatury.

Wygoda i krój

W tym aspekcie nie będę się zbytnio rozpisywał. Oboje z Kasią jesteśmy zgodni co do tego, że koszulki są bardzo wygodne. Zastosowanie płaskich szwów sprawia, że nawet podczas długiego noszenia nie uwierają ani nie obcierają.

Sam krój koszulek męskich i damskich znacząco się od siebie różni, w obu przypadkach jest ładny i wygodny.

Podsumowanie

Power Canvas to marka dla ludzi aktywnych i radosnych, nie bojących się rzucających się w oczy kolorowych wzorów. Kiedy w 2015 roku tworzyliśmy nasz projekt i wymyślaliśmy wygląd busa, chcieliśmy aby przez swój nieszablonowy wygląd nasz samochód wprowadzał trochę barwy i uśmiechu do życia mijanych przez nas ludzi. Sądzę, że twórcom Power Canvas przyświecał podobny cel, kiedy wymyślali oni swoje kolorowe, pełne uśmiechu i energii koszulki. Oprócz koszulek sprzedawanych indywidualnie Power Canvas zajmuje się też odzieżą z nadrukiem dla drużyn sportowych, więcej informacji na ten temat znajdziecie na ich stronie internetowej.

Kolorowe koszulki w regularnej cenie kosztują 99 zł, co biorąc pod uwagę jakość wykonania oraz ceny konkurencyjnych produktów, uważamy za cenę adekwatną. Dodatkowo, na oficjalnej stronie producenta działa kod rabatowy roadtripbus, po wpisaniu którego cena koszulek spada o 30% i wynosi 69,30 zł, co jest już ceną bardzo atrakcyjną.

Koszulki Power Canvas mogę zdecydowanie polecić. Z racji, że przez kilka lat związany byłem ze sportem wyczynowym, przez co miałem sporo kontaktu z odzieżą sportową mogę jednoznacznie stwierdzić, że dobrze sprawdzą się zarówno na górskim szlaku, w mieście, jak i na hali sportowej, boisku czy siłowni.

Komentarze

Komentarzy