Bezalkoholowa Florida Sunrise Virgin
florida sunrise mocktail

Florida Sunrise Virgin to bezalkoholowa wersja jednej z odmian Tequila Sunrise. Podawana w wysokiej szklance jest jednym z najprostszych, a zarazem najładniejszych drinków. Piękny efekt wschodu słońca (ang. sunrise) osiągnięty jest dzięki różnej gęstości składników drinka.

Florida Sunrise różni się od Tequili Sunrise zastosowaniem innego soku, w wersji Florida wykorzystywana jest mieszanka soku pomarańczowego oraz soku ananasowego. Wersja virgin oczywiście nie zawiera alkoholu, doskonale sprawdzi się więc podczas przyjęć, gdzie będą osoby które nie mogą lub nie chcą pić alkoholu. Kolorowy słodki mocktail zrobi również furorę na przyjęciach i imprezach dla dzieci.

Do przygotowania Florida Sunrise Virgin niepotrzebny jest żaden specjalistyczny sprzęt. Drinka przygotuje się bezpośrednio w szkle, do którego wrzuca się lód oraz wlewa sok pomarańczowy, sok ananasowy i grenadynę, czyli syrop z granatu. Zapraszamy do przetestowania naszego przepisu na Florida Sunrise w wersji bezalkoholowej.

Przygotowanie bezalkoholowej wersji Florida Sunrise w formie wideo:

Ten artykuł jest częścią serii Kuchnie świata oraz serii dotyczącej drinków bezalkoholowych, gdzie pokazujemy Wam wersje virgin drinków i koktajli z różnych stron świata. W ramach tej serii znajdziecie między innymi przepis na Pina Coladę Virgin.

Florida Sunrise Virgin

bezalkoholowa wersja jednej z odmian Tequila Sunrise
Czas przygotowania 3 minutes
Porcje 1 porcja (ok. 400 ml)
Kalorie 150kcal

Składniki

 • 80 ml soku pomarańczowego
 • 80 ml soku ananasowego
 • 20 ml grenadyny
 • kilka kostek lodu
 • 1/2 plasterka pomarańczy (do ozdoby)

Instrukcje

 • Floridę Sunrise Virgin, podobnie jak inne bezalkoholowe odmiany Tequila Sunrise, przygotowuje się bezpośrednio w kieliszku.
  Jako szkło najlepiej sprawdzą się wysokie szklanki od 350 do 450 mililitrów typu highball lub typu collins.
 • Szklankę wypełniamy w całości kostkami lodu.
  wysoka szklanka
 • Wlewamy 80 ml soku pomarańczowego oraz 80 ml soku ananasowego.
  Florida Sunrise to wersja, gdzie oprócz soku pomarańczowego wykorzystuje się sok ananasowy. W klasycznej wersji bezalkoholowej Tequili Sunrise wykorzystuje się tylko sok pomarańczowy (160 ml), więc jeśli nie macie soku ananasowego możecie użyć tylko pomarańczowego.
  sok pomarańczowy i ananasowy
 • Wlewamy 20 ml grenadyny, czyli syropu z granatu.
  Grenadyna jest cięższa, więc opadnie na dno tworząc piękny efekt wschodzącego słońca.
  grenadyna
 • Drinka ozdabiamy połówką plasterka pomarańczy i podajemy ze słomką.
 • Florida Sunrise Virgin podawana jest niemieszana, aby zachować piękny wygląd. Słomką miesza ją dopiero osoba, do której należy drink.
  tequila sunrise

Komentarze

Komentarzy