Buty trekkingowe KEEN TERRADORA MID WP – recenzja

keen terradora recenzjaWybierając się w podróż musimy podjąć szereg istotnych decyzji, takich jak na przykład wybór obuwia. Jest to jedna z najważniejszych decyzji, ponieważ nieodpowiednie buty mogą naprawdę uprzykrzyć nam podróżowanie czy nawet doprowadzić do powstania kontuzji. Jadąc na wyprawę na Bałkany mieliśmy w planach zarówno zwiedzanie miast, jak i przemierzanie górskich szlaków, takich jak Korab w Albanii i Macedonii, czy nasz symboliczny cel – Olimp. Należało więc wybrać buty trekkingowe, które będą nadawały się do obydwu stylów podróżowania oraz będą odpowiednie do panujących temperatur na półwyspie bałkańskim w lecie. Ze względu na to, że miałam dobre doświadczenia związane z marką Keen (testowałam model Wanderer) wybór padł na model Terradora. Czy okazały się dobrym wyborem? O tym przeczytacie w poniższej recenzji.

KEEN TERRADORA MID WP Women

różowe buty trekkingowe

Zacznijmy od kilku informacji technicznych. Buty trekkingowe Terradora dostępne są jedynie w wariancie damskim, ze względu na to, że zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o kobietach. Dostępne są wersje z wysokością cholewki przed i za kostkę. W recenzji zostanie omówiona ta druga wersja. Materiał w testowanym modelu to tworzywo syntetyczne, dostępne są jednak również wersje wykonane ze skóry nubukowej (Terradora Leather). Istnieje spory wybór, jeśli chodzi o ich kolorystykę.

Wodospady Zeusa, Olimp, Grecja

women keen terradora mid wp

Radomire, Albania

Według informacji na stronie producenta posiadają one panele amortyzujące, które pozwalają na odciążenie ścięgna Achillesa, chronią i amortyzują kostkę, są elastyczne, wodoodporne, posiadają technologię antybakteryjną, oddychającą podszewkę w postaci siateczki oraz niebrudzącą podeszwę. Ich przeznaczeniem są górskie szlaki, a także miejskie spacery.

Cechy produktu

Waga: 337 g

Typ: buty trekkingowe, za kostkę, górskie/miejskie

Ochrona przed wilgocią: wodoodporne (membrana KEEN.DRY)

Materiał: Część wierzchnia wykonana z przewiewnej siateczki i materiału syntetycznego, podeszwa środkowa wykonana z pianki EVA, wkładka z pianki poliuretanowej, usztywniająca cholewka.

Pierwsze wrażenie

Podczas przeglądania obuwia trekkingowego model Terradora od razu przykuł moją uwagę. Wyróżniał się na tle innych butów swoim designem, połączeniem wyrazistych kolorów i lekkości. Ich kształt wydawał mi się nietypowy jak na buty trekkingowe, bardzo delikatny i kobiecy. Ponadto, po obejrzeniu filmiku promocyjnego sprawiały wrażenie bardzo elastycznych i dobrze dopasowujących się do stopy. Niedługo potem przyszło mi sprawdzić to osobiście.

Jak się sprawdziły?

Keen Terradora miałam okazję testować na długo przed rozpoczęciem naszej wyprawy na Bałkany. Zakładałam je zarówno na wycieczki po lesie, spacery po mieście, a także do chodzenia po ukraińskich górach. Nosiłam je podczas różnych warunków atmosferycznych, chodziłam w nich po skałach, błocie i kałużach, które nie stanowiły dla nich żadnego problemu – nie przemakały i było bardzo łatwo je później wyczyścić z błota. Zakładałam je także w słoneczne dni, aby mieć pewność, że nie zawiodą mnie podczas 40 dniowej podróży po Bałkanach.

Lucha, Ukraina

Okazały się być niezwykle wygodne, dobrze dopasowane do stopy i elastyczne – tak, jak obiecywał film promocyjny. Było mi w nich naprawdę wygodnie. Dodatkowym atutem było ich sznurowanie, wydawać by się mogło, że to sprawa mało znacząca, a jednak zauważyłam, że sznurówki bardzo łatwo ściąga się i zaciska. Nadawały się także do trekkingu podczas wysokiej temperatury.

Co jeszcze mi się w nich podoba? Bardzo fajnie komponują się z jeansami i pasują do codziennego stroju.

Niekłań, Polska

Błotne wulkany w Rumunii

Skałki w Niekłaniu

Skałki w Niekłaniu

Ocena końcowa

Buty trekkingowe Keen Terradora to bardzo dobry wybór dla wszystkich aktywnych kobiet. Zarówno dla tych, które wędrują zwiedzając miasta, jak i dla tych, które lubią wybrać się na trekking do lasu czy w góry. Ich największym atutem jest bardzo dobre dopasowanie do stopy, ich elastyczność oraz kobiecy design. Do ich wad zaliczyć można dość wysoką cenę oraz fakt, iż nie mają tak dobrej przyczepności do podłoża w porównaniu do innych butów trekkingowych, a także mają cieńszą podeszwę.

Nad strumykiem w Bułgarii

Plusy:

  • wodoodporność,
  • elastyczność,
  • świetne dopasowanie do stopy,
  • kobiecy design,
  • oddychalność,
  • amortyzacja kostki,
  • uniwersalność,
  • solidne wykonanie,
  • łatwość czyszczenia.

Minusy:

  • dość wysoka cena,
  • mniejsza przyczepność w porównaniu do innych butów trekkingowych.

Kanion Lengarica, Albania

Kamieniec Podolski, Ukraina

Las w Bułgarii

Komentarze

Komentarzy