RoadTrip No.5: Dzień 1 (Woszczele)

roadtrip1Za nami długi okres przygotować do wyprawy. Opracowaliśmy trasy, wyszukaliśmy ciekawe miejsca warte obejrzenia. Zrobiliśmy kosztorys wyprawy oraz przygotowaliśmy do niej busa najlepiej jak umieliśmy. W wyprawie oznaczonej numerem 5 weźmie udział siedem osób z całej Polski. Oprócz Kasi i Wojtka, w ekipie znaleźli się również Rafał z Gdańska, Asia z Wrocławia, Klaudia z Mirocina Dolnego, Tomek z Mielca oraz Michał z Tuszyna.

jedzenienawyprawe

Dużą część jedzenia, które będziemy jeść zabieramy ze sobą z kraju.

Dziś przyszedł dzień rozpoczęcia naszej wyprawy. Spakowani, pełni uśmiechów i nadziei na przeżycie wspaniałej przygody wyruszamy. Wyruszyliśmy o godzinie 9:00 ze Staszowa, który pożegnał nas deszczową pogodą.  Udaliśmy się w kierunku północy kraju zatrzymując się na chwilę w Łomży.

lomza

Ekipa podczas tzw. Łomżingu w Łomży.

Przejechaliśmy 466 kilometrów i zatrzymaliśmy się w niewielkiej mazurskiej wiosce – Woszczelach u Natalii i Karoliny. Po rozbiciu namiotów udaliśmy się zmoczyć nogi w Sabindzie Wielkiej, a następnie zrobiliśmy na kolację grilla.

Woszczele

Michał, Klaudia, Asia i Wojtek w jeziorze Sawinda Wielka w Woszczelach.

Drugiego dnia wyprawy chcemy wyruszyć w kierunku Litwy, aby zwiedzić jej stolicę – Wilno oraz litweską Troję – Kiernów / Kernavė.

Relację z naszej podróży będziecie mogli śledzić na bieżąco na naszym blogu, Facebooku oraz niedawno otwartych Instagramie (@RoadTripBus.PL) oraz Snapchacie (login RoadTripBus). Przypominamy również o systemie GPS zainstalowanym w naszym samochodzie, dzięki któremu możecie podglądać na żywo gdzie dokładnie jesteśmy (mapka z aktualną pozycją tutaj).

Trzymajcie kciuki za wyprawę i zaglądajcie na bloga!

Relacja z kolejnego dnia >>>

Komentarze

Komentarzy