Camping Garden Paradiso Jeslo Wenecja – recenzja

camping garden paradiso wenecjaCamping Garden Paradiso w Cavallino to pierwszy obiekt tego typu, którego recenzję możecie znaleźć na stronie. Dotychczas publikowaliśmy recenzje hoteli, hosteli oraz pensjonatów. Postanowiliśmy rozszerzyć dział z recenzjami o campingi, więc co jakiś czas na stronie będą pojawiać się również ich recenzje.

Garden Paradiso to czterogwiazdkowy kemping w miejscowości Cavallino, nieopodal Wenecji. Kemping mieści się na działce o powierzchni około 150 tysięcy metrów kwadratowych, a ze względu na rozmiar, tworzy wręcz niewielkie campingowe miasteczko ze sklepami, barami, basenami i innymi atrakcjami. Oprócz kilkuset parceli dla przyczep czy kamperów, znajdują się tu również domki o różnym wymiarze i standardzie. Jak jest na campingu Garden Paradiso? Zapraszamy do naszej recenzji!

Nazwa: Garden Paradiso
Liczba gwiazdek: 4
Miejscowość: Cavallino, Wenecja
Dokładny adres: Via F. Baracca, 55 30013 Cavallino Treporti (VE)
Typ noclegu: parcela standardowa
Cena: 43 euro / dzień za parcelę + 12,60 euro dzień za osobę
Data pobytu: sierpień 2018

Parcela standardowa

Na campingu spędziliśmy trzy dni, korzystając z najpopularniejszej parceli standardowej. Takich parceli jest tu ponad 300. Każda z nich ma wymiar około 64 metrów kwadratowych (kwadraty 8×8). Parcele takie mają dostęp do wody, ścieków, telewizji satelitarnej oraz prądu 220V/6A. Odgrodzone są od siebie drzewami oraz niewielkimi żywopłotami.

Rozmiar parceli jest wystarczający, aby postawić tam nawet dużą przyczepę z namiotem lub sporego kampera. Jeśli przyjeżdżacie z dziećmi, nie musicie się martwić o wystarczającą ilość miejsca. My korzystaliśmy tak naprawdę jedynie z połowy przeznaczonego dla nas miejsca, a i tak nasze obozowisko było dość luźne.

Parcele dream z prywatną łazienką

Camping Garden Paradiso od 2018 swoim gościom oferuje również parcele w wersji dream, gdzie oprócz większego niż standardowy wymiaru (120 metrów kwadratowych) znajdują się też prywatne łazienki z WC i prysznicem oraz grille. Parcele te są ogrodzone płotem i mimo wyższej ceny, cieszą się ogromną popularnością.

Łazienki (prysznic, WC, pralnia, suszarnia)

Na Campingu Garden Paradiso znajdują się cztery punkty sanitarne, w których mieszczą się toalety, prysznice, umywalki oraz pralki (koszt skorzystania z pralki to 4 euro). W każdej z łazienek znajdują się pomieszczenia przystosowane dla niepełnosprawnych oraz łazienki dla dzieci.

Łazienki umiejscowione są w takich punktach, że z każdej parceli odległość do nich wynosi mniej niż 120 metrów. My byliśmy oddaleni od łazienki jedynie o 30 metrów w linii prostej lub 60 metrów idąc po drodze.

łazienka na kempingu

Prysznice i WC są często sprzątane, w moim odczuciu jest ich również wystarczająco dużo. Brałem prysznic kilka razy dziennie i nie zdarzyło się tak, aby wszystkie czy większość pryszniców było zajęte. W punkcie sanitarnym najbliżej naszej parceli w części męskiej znajdowały się 22 kabiny prysznicowe, 20 WC i 3 pisuary. W punkcie sanitarnym jest jeszcze mniejsza część dla dzieci oraz takiej samej wielkości część dla kobiet.

W każdej części sanitarnej znajdują się pralki oraz suszarki. Dla osób, które zapomniały proszku lub płynu do mycia są tam automaty, gdzie takowy można zakupić.

Pranie kosztuje 4 euro, a urządzenia przyjmują monety 50 centów, 1 i 2 euro. Jeśli nie macie drobnych, możecie rozmienić je na recepcji.

Na zewnątrz łazienek znajduje się też kilkanaście zlewów, gdzie można np. umyć naczynia. Podobnie jak prysznice czy WC, nie były raczej okupowane i zawsze kiedy przechodziłem obok większość z nich była wolna.

Basen

W centrum campingu Garden Paradiso mieści się kompleks odkrytych basenów. Największy z nich ma 25 na 20 metrów. Obok dużego basenu znajduje się strefa rekreacyjna z hydromasażami, biczami wodnymi, itp. Oprócz niego są jeszcze dwa baseny z płytszą wodą dla dzieci (do jednego z nich wpadają też cztery duże i kilka mniejszych zjeżdżalni) oraz basen kryty z urządzeniami wodnymi dla najmłodszych.

Przy basenie znajdują się bezpłatne leżaki. Na basenie znajduje się też bar, gdzie można kupić zimne napoje, lody oraz jedzenie na gorąco.

Basen otwarty jest od 10:00 do 19:00, pomiędzy 13:00 a 15:00 nie można jednak wchodzić do wody. Zgodnie z zasadami campingu panuje wtedy sjesta i wszystkie aktywności ograniczane są do minimum (zakaz jazdy na rowerach, czy nawet mycia naczyń).

Plaża

Camping dysponuje własną piaszczystą plażą, część plaży zajęta jest przez leżaki, które można wynająć za dodatkową opłatą, druga część jest bezpłatna. Wejście na plażę odbywa się przez bramki, które otwierają się za pomocą chipu noszonego na bransoletce, obowiązkowej na campingu. Procedury te mają ograniczyć liczbę osób z zewnątrz na plaży i pozytywnie wpływać na bezpieczeństwo.

Plaża jest dość szeroka (około 50 metrów). Znajdują się na niej ratownicy oraz odpowiednie oznaczenie w postaci flagi mówiące o bezpieczeństwie wody w danym momencie. Osoby, które nie czują się w wodzie zbyt pewnie oraz wszyscy, którzy przybyli tu z dziećmi z pewnością docenią, że poziom wody przy plaży obniża się bardzo powoli, a pierwsze 20-30 metrów to woda bardzo płytka i bezpieczna.

Przy plaży znajduje się też campingowa restauracja Ristorante Al Lido z kuchnią włoską i europejską. Ceny w niej zaczynają się od kilku euro i jak na Włochy są bardzo w porządku. Na plaży można wynająć również rowerki wodne czy sprzęt do wind surfingu.

Animacja dla dzieci i dorosłych

Na kempingu działa grupa animatorów, która odpowiedzialna jest za prowadzenie zajęć dla dzieci i dorosłych przez cały dzień. Różnorodne zajęcia takie jak joga, zumba, aqua fitness czy zajęcia dla dzieci prowadzone są według harmonogramu, który dostępny jest w recepcji.

Każdego dnia o godzinie 21 w centrum kempingu na scenie odbywa się na żywo występ artystyczny. Animatorzy przygotowują pokazy tańca, piosenki czy inne aktywności takie jak kabaret.

Sport i rekreacja

Kempingi to miejsca, które przyciągają całe rodziny. Na campingu Garden Paradiso k. Wenecji nie mogło zabraknąć zatem boisk oraz różnych aktywności sportowych. Na campingu prowadzone są zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych takie jak:

 • szkółka piłkarska
 • pływanie
 • pływanie kajakiem
 • lekcje nurkowania

Lokalizacja

Jak dostać się z Garden Paradiso do Wenecji?

Ogromnym atutem campingu Garden Paradiso jest bliskość Wenecji, do której można dostać się za pomocą komunikacji publicznej w ciągu godziny. Bilet w dwie strony na autobus, który zawiezie nas do Punta Sabbioni oraz statek, którym dopłyniemy na plac Świętego Marka kosztuje 19 euro w dwie strony.

Przystanek autobusowy umiejscowiony jest po drugiej stronie ulicy, przy której znajduje się camping. Możliwość łatwego dotarcia do Wenecji komunikacją miejską to wielki plus, zwłaszcza, że parkowanie w okolicach Wenecji szczególnie większym samochodem to prawdziwy horror (zarówno jeśli chodzi o znalezienie miejsca jak i o ceny).

Autobus i statki pływają codziennie od godziny 6 do 24. Bilety można nabyć w recepcji campingu, tam też otrzymamy szczegółowe informacje co do naszego transportu.

Oddalenie Campingu Garden Paradiso k. Wenecji od ważnych obiektów w okolicy:

 • market Coop – na campingu
 • restauracja, pizzeria – na campingu
 • bankomat – na campingu (w recepcji)
 • apteka
 • Wenecja 17 kilometrów w linii prostej (1 godzina jazdy komunikacją publiczną)
 • Autostrada A4 – 32 kilometry
 • Wenecja 52 kilometry (drogą)

Ogólne wrażenia

Campingu Garden Paradiso k. Wenecji zdecydowanie wywarł na nas pozytywne wrażenia. Świetna lokalizacja, która była jednym z czynników dla których zdecydowaliśmy się tu przyjechać bardzo ułatwia zwiedzanie Wenecji. Camping jest bardzo ułożony, jest tu trochę różnych restrykcji takich jak obowiązkowa sjesta i bezwzględna cisza nocna podczas których nie można hałasować, czy nawet wyrzucać śmieci. Jednym te restrykcje mogą się podobać, innym nie. Nam się podobały i z pewnością do gustu przypadną wszystkim, którzy chcą trochę odpocząć i mieć przy tym względny spokój. Atutem z kempingu jest z pewnością również fakt, że zatrudnia pracowników mówiących w języku polskim, co będzie szczególnie ważne dla osób nie znających włoskiego, angielskiego czy niemieckiego. Camping Garden Paradiso w Jeslo koło Wenecji możemy z czystym sumieniem polecić.

Komentarze

Komentarzy