Ile kosztuje weekend we Lwowie?

Ile kosztuje weekend we Lwowie?Lwów to piękne miasto, zdecydowanie warte polecenia przez atmosferę jaka tam panuje i historyczne znaczenie. Lwów jest również ciekawą alternatywą dla tych, którzy szukają pomysłu na ciekawe spędzenie weekendu i nie chcą przy tym wydać zbyt dużo pieniędzy. W ostatnim czasie wpływa na to również bardzo tania ukraińska waluta hrywna (1 hrywna to około 18 groszy).  Na pytanie ile kosztuje weekend we Lwowie, odpowiedzieć można więc śmiało – poniżej 200 zł!

piwo Lwowskie porter

Piwo Lwowskie na dachu jednej z restauracji w centrum miasta

Główny koszt wizyty w najważniejszym mieście zachodniej Ukrainy to transport, do Lwowa można dotrzeć na wiele sposobów (samochód, bus, pociąg oraz samolot). Podczas mojej pierwszej wizyty w tym mieście (marzec 2014) jechałem bezpośrednim pociągiem z Krakowa, opcji tej nie polecam jednak ze względu na duży koszt. Koszty podróży samolotem z Polski też są dosyć znaczące (około 300-400 zł w jedną stronę w przypadku tych tańszych) i raczej odradzam to tym, którzy chcą aby ich wyjazd był niskobudżetowy. Podczas drugiej wizyty do Lwowa dostałem się samochodem, trasa Staszów-Lwów liczy niecałe 300 km (o przekraczaniu granicy Polsko-Ukraińskiej przeczytać możecie tutaj). Jeśli do Lwowa nie macie zbyt daleko to polecam tę formę transportu ze względu na wygodę. Z przejść granicznych do samego Lwowa droga jest dobra, w mieście ze względu na duże kocie łby i wystające niekiedy szyny tramwajowe lepiej zostawić samochód na parkingu i przemieszczać się pieszo/taksówkami/komunikacją miejską.

Nocleg we Lwowie znaleźć jest bardzo łatwo, polecam to zrobić jednak jeszcze przed wyjazdem np za pomocą strony booking.com. Dobry hotel*** w centrum można znaleźć już w okolicach 200 zł za 2 dni (pokój dwuosobowy z wliczonymi śniadaniami). Dla mniej wymagających polecam hostele gdzie ceny zaczynają się już od około 15 zł/osobę za dzień. Więcej o noclegach we Lwowie przeczytać można w tym artykule.

Kościół Dominikanów we Lwowie

Kościół Dominikanów we Lwowie

Bilety na wydarzenia, jedzenie czy alkohol są we Lwowie bardzo tanie. Przykładowo hamburgery czy hot-dogi w fast-foodzie niedaleko Politechniki we wrześniu kosztowały od 2-3 zł, kebaby to koszt rzędu 4-7 zł, bufet w formie płacisz raz i jesz ile chcesz w okolicach rynku kosztował 10 zł, a ceny w dobrych restauracjach to zazwyczaj 10-20 zł. Piwo Lwowskie 1715 kosztuje w sklepie poniżej 1,5 zł (w Polsce było czasem dostępne w cenach około 3-5 zł), a w barach i restauracjach od 2 do 4 zł. Butelka wódki Nemiroff to koszt około 50 hrywien czyli niecałych 9 zł. Więcej o cenach na Ukrainie można przeczytać tutaj, w specjalnie przygotowanym przez nas artykule na ten temat artykule.
Lwów ma bardzo wiele klimatycznych restauracji i barów których koncepcja została bardzo ciekawie przemyślana. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami o najlepszych lwowskich kawiarniach oraz o najlepszych barach i restauracjach we Lwowie.

Więc ile kosztuje weekend we Lwowie? Przykładowy koszt wizyty dla jednej osoby we Lwowie w wersji ekonomicznej (hostel, transport samochodem):

  • 2 noclegi w hostelu – 40 zł
  • koszt paliwa – 50 zł
  • jedzenie, zabawa i różne atrakcje mniej niż 110 zł (w warunkach ukraińskich jest to naprawdę spora kwota)

We Lwowie możemy ciekawie spędzić weekend już za 200 zł. Jednak osoby posiadające niższy budżet również mogą bawić się dobrze we Lwowie.Zdecydowanie polecamy więc to miasto, zarówno na weekend jak i na dłuższy wypad!

Komentarze

Komentarzy